Van’da 42 Fırına Ceza Kesildi

Van’da 42 Fırına Ceza Kesildi

Van bir süredir gündemde olan ekmek zammı Valilik tarafından kabul edilmemişti. Van’ın diğer ilerinde olduğu gibi Erciş ilçesinde denetimler sıklaştı. Erciş’te 42 fırına gramaj cezası kesildi.

Erciş’te yapılan denetimlerde 40’tan fazla fırına ceza yağdı.

Ekipler tarafında yapılan denetim sonrası, düşük gramajlı ve yüksek fiyatlı ekmek satan 42 fırına idari para ceza kesildi.

42 fırına idari para cezası uyguladı

Fırıncıların ekmek zammın Valilik tarafında kabul edilmemesinden ardından Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile Erciş Belediyesi ekipleri ve gıda mühendislerinde hazır bulunduğu denetimde ilçede faaliyet gösteren ekmek fırınlarında hijyen, gramaj ve fiyat kontrolleri yapıldı.

Yapılan denetimlerde şok bir görüntüye denk gelen ekipler birçok fırında ekmeklerin gramajın düşük olduğu fark edildi. 210 gram olan ekmeği 1 lira 80 kuruş yerine 2,5 liraya sattığı tespit edilen 42 fırına idari para cezası kesildi.

Denetimler esnasında fırınlardan 12’sine “düşük gramajlı” ekmek sattıkları için ikinci kez ceza ekipler bu tür denetimlerin sıklıkla yapılacağın vurgusu yapıldı.

Kaynak: Vanda Haber

İlginizi Çekebilir

eski van fotoğrafları resimleri

YYÜ Arşivinden Eski Van Fotoğraflar

YYÜ Arşivinden Eski Van Fotoğraflar Sitemizdeki Diğer Haberler #yyü #arşiv #eskivan

Bir Yorum

  1. Nihat hocam ben bu Sabah büyük şehir belediyesi yakınlarındaki bir pide fırını dan üç adet açık ekmek aldım markete geldim tartım 169_173-189 gıram hem de aynı fırının Ekmeği hani denetleme bu zabıtalar bişlerine geleni denetliyor avantası olanı değil isterseniz herhangi bir pide fırınına gidın kendınızde alın bi tartın ilginize teşekkür ederim hayırlı günler diliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.