Van’da 3500 Kişiye İş İmkanı Sağlayacak Proje Kabul Edildi

Van’da 3500 Kişiye İş İmkanı Sağlayacak Proje Kabul Edildi

Van’da 3500 kişiye iş imkanı sağlayacak, hayvancılık ve tarımı geliştirecek projenin onaylandığı müjdesini Van TSO Başkanı Necdet Takva verdi.

Takva yaptığı paylaşımda;

‘Van Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) OSB, onay sonrası 31 sicil numarası ile tüzel kişilik kazanmış olup, bu güzel ve müjdeli haberi siz değerli hemşerilerimle paylaşmak istiyorum.

Van ilimizde 40 bin büyükbaş hayvanın yetiştirileceği, 3500 vatandaşımızın iş ve aş sahibi olacağı, 3943 dekarda faaliyet gösterecek Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) OSB’nin kuruluş protokolü Sn. Bakanımız Dr.Bekir PAKDEMİRLİ beyefendi tarafından 05.11.2021 tarihinde onaylanmıştır.

Güzel Vanımıza, Ülkemize ve herşeyin en güzelini hakeden değerli hemşehrilerime Hayırlı Uğurlu olsun.

İlimize her zaman vermiş oldukları güçlü desteklerinden dolayı Bakanımıza ve Tarım Reformu Genel Müdürümüze yürekten şükranlarımı sunuyorum.’ dedi.

Ayrıca Sn Valimize Proje ortaklarımıza, Milletvekillerimize ve MKYK üyemiz Sn Burhan Kayaturk‘e İl Tarım Müdürümüz Sn İbrahim Görentaş‘a ve emeği geçen herkese Teşekkürü borç biliriz.’ dedi

Van Valisi de ‘Hayırlı Olsun’ Mesajı Paylaştı

Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez de müjdeli haberi sosyal medya hesabından şu ifadelerle verdi;

İlimizde 40 bin büyükbaş hayvanın yetiştirileceği, iş ve aş imkanı sağlayacak Tarıma Dayalı İhtisas OSB’nin kuruluş protokolü, Tarım Bakanımız tarafından onaylanarak tüzel kişilik kazanmıştır.

Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkürler. Hayırlı olsun.’dedi.

‘Bölgenin Tarım ve Hayvancılığına Yeni Bir Vizyon’

Ekonomik ve sosyal açında büyük önem arz eden TDİ OSB projesinin örnek bir proje olduğunu belirten Van Milletvekili Abdulahat Arvas da TDİ OSB’nin bölgenin tarım ve hayvancılığına yeni bir vizyon katacağını ifade etti.

Müteşebbis heyetinde bulunan Van Büyükşehir Belediyesi, Van Ticaret ve Sanayi Odası, Van Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, İpekyolu Belediyesi, Tuşba Belediyesi, Gevaş Belediyesi, Gürpınar Belediyesi, Van Ticaret Borsası, Van Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Van Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin bir araya gelerek yaptıkları girişime destek olduklarını dile getiren Arvas, çok önemsedikleri üretim ve istihdam odaklı bu projenin hayata geçmesi için sürekli gündemde tuttuklarını söyledi.

Arvas, bundan sonraki süreçte tüzel kişilik kazanmış olan TDİ OSB Yönetim Kurulu tarafından proje alanına ait genel yerleşim ve parselasyon planları hazırlanarak bakanlığa sunulacağını ve onaylanması talep edileceğini kaydetti.

Milletvekilleri olarak Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile birlikte bu süreci yakından izleyeceklerini söyleyen Milletvekili Arvas, “Projenin amacı, kent içindeki hayvancılık işletmelerinin şehir dışına çıkarılması, besicilerin kümelenmelerini ve ihtisaslaşmasını sağlamak, besicileri bir araya getirerek üretimin her safhasının kontrol edildiği, hijyenin sağlandığı, verim ve kalitenin en üst seviyeye çıkarıldığı, ucuz maliyetli üretimin teşvik edildiği, giriş ve çıkışların kontrol edilebildiği bir bölge oluşturmak ve tarım-sanayi entegrasyonunun geliştirilmesine katkı sağlamaktır.

Bölgesel potansiyelimizi sanayi ile entegre hale getirecek ve yeni bir rol model sunarak gelecek vizyonu oluşturacak TDİ OSB ve Bakanlık ile ilgili bütün taleplerimiz konusunda Van’a vermiş oldukları desteklerden ve yakın ilgilerinden dolayı Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, bakan yardımcıları ve genel müdürlerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

Van Valisi Van’a Vizyon Katacak Projeleri Açıkladı

Van Valisi Van’a Vizyon Katacak Projeleri Açıkladı Van Valisi Dr. Ozan Balcı, bu yıl 12. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.