VAN VALİSİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ MEHMET EMİN BİLMEZ, KORONA VİRÜS PANDEMİSİNDE OMİCRON VARYANTININ BÖLGEDE GÖRÜLDÜĞÜNÜ HATIRLATARAK, HERKESİ AŞILARINI YAPTIRMAYA DAVET ETTİ. (ATİLLA İDİZ/VAN-İHA) Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Omicron varyantının bölgelerinde görüldüğünü hatırlatarak, vatandaşları aşılarını yaptırmaya davet etti.

Van Valisi Vaka Artışı Konusunda Uyardı

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, kentte vaka sayılarında hızlı bir artış gözlendiğini ve hastane yatış oranının da arttığını söyledi.


Yazılı bir açıklama yapan Vali Bilmez, Covid vakaları bakımından en az vakayla Van’ın Türkiye’de en iyi il olmasına rağmen son günlerde vaka sayılarında hızlı bir artış gözlendiğini belirtti.

Vali Bilmez, “Vakalar ile birlikte hastane yatış oranı da artıyor. Salgın kurallarına, maske, mesafe ve temizliğe mutlaka sıkı bir şekilde uymalıyız.

En önemli silahımız olan aşılarımızın hatırlatma dozunu mutlaka yaptıralım. İlk doz aşılarını yaptıranlar süreleri dolmuşsa 3 ve 4. doz hatırlatma aşılarını da yaptırmalı.

Özellikle yaşlı vatandaşlarımız 3 ve 4. hatırlatma dozunu mutlaka yaptırsın. Hep birlikte bu hastalığı yeneceğiz. Birlikte başaracağız” dedi.

İlginizi Çekebilir

van fotoğraf yarışması

Van Fotoğraf Maratonun İlk Gün Rotasından Renkli Kareler

Van Fotoğraf Maratonun İlk Gün Rotasından Renkli Kareler 1. Van Fotoğraf Maratonu’nun ilk günü 4 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.