Van Haberleri Son Durum
Van Valiliği Son Durum Açıklaması

Van Valiliğinden ‘Son Durum’ Açıklaması

Van Valiliğinden, Van’daki çığ bölgesi ve donarak hayatını haybeden göçmenlerle ilgili son durumu ile ilgili yapılan açıklamada;

Çığ Bölgesinde Son Durum

” Karayolları ekipleri 24 saat esasıyla yaptıkları çalışmalarda Çatak-Bahçesaray karayolu Yapılı mezrası çıkışındaki çığı temizleyerek Yukarı Narlıca Mahallesine ulaştı. Aşırı soğuklar ve zor şartlara rağmen yol açma çalışmalarını sürdüren ekipler Van-Bahçesaray karayoluna 4-5 Şubat tarihinde düşen çığ bölgesine ulaşmaya çalışıyor.

Van, Muş, Erzurum Afad ekipleri, UMKE, meteoroloji ve karayollarından teknik keşif heyeti ve kurtarma ekipleri bölgeye hareket etti.

Çığ bölgesine Uulaşılması halinde yapılacak inceleme ve değerlendirme sonrası çığ altında kalan itfaiye erini arama çalışmasına başlanacak.

Çaldıran’da Son Durum

Çaldıran ilçemizde,yurda yasadışı yollardan girdiği ve donarak hayatını kaybettiği ihbarı alınan 13 düzensiz göçmenin bulunduğu bölgede de jandarma hava şartlarının uygun olması halinde arama tarama faaliyeti yapacak. İhtiyaç halinde Van’dan bölgeye takviye kurtarma ekipleri sevk edilecek.

VanDahaber

İlginizi Çekebilir

Van Valiliğinden Önemli Duyuru

Van Valiliğinden Önemli Duyuru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir