Van Valiliği Duyuru
Van Valiliği Seçim ve Sınav Duyurusu

Van Valiliğinden Sınav ve Seçim Duyurusu

Van Valiliğinden Sınav ve Seçim Duyurusu

Van Valiliği İl Hıfzıssıhha kurulu pazar günü için, LGS sınava girecek öğrenciler ve Van’ın 12 mahallesinde yapılacak olan muhtarlık seçimlerine yönelik resmi web sayfasında duyuru yayınladı.

Sınava Girecek Öğrenciler İçin;

*İlimiz sınırları içerisinde; Sınava girecek öğrencilerin acil iş ve işlemlerinin görülebilmesi amacıyla Nüfus Müdürlükleri 5 Haziran 2021 Cumartesi günü 10.00-16.00 saatleri arasında; 6 Haziran 2021 Pazar günü ise 07.00-10.00 saatleri arasında açık bulundurulacaktır.

*Sınava girecek öğrenciler ile yakınları/refakatçileri ve sınav görevlilerinin sınav yerlerine ulaşımlarında herhangi bir aksama yaşamaması için şehir içi toplu taşıma sefer sayılarının artırılması dâhil her türlü tedbir Belediyelerce alınacaktır.

*Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 6 Haziran 2021 Pazar günü; sınava girecek öğrenciler ile beraberlerindeki refakatçi ve/veya yakınlarının, 07.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaktır.

*6 Haziran 2021 Pazar günü kırtasiyelerin 07.00-15.00 saatleri arasında açık olabileceğine, bu yerlerde çalışanların da belirtilen zaman dilimi içerisinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf sayılacaktır.

*Kaymakamlarca; sınavın sessiz ve huzurlu bir ortamda geçmesi için gerekli tüm tedbirler milli eğitim müdürlükleri, kolluk kuvvetleri, yerel yönetimler ve ilgili diğer kurum/kuruluşlarla birlikte alınacaktır.

*Kolluk birimlerince sınavın yapılacağı okul çevrelerinde devriye faaliyetleri yoğunlaştırılarak sınava girecek öğrencilerin dikkatlerini dağıtmasına neden olabilecek gereksiz korna çalınması ve gürültüye neden olacak diğer faaliyetlerde bulunulması önlenecektir.

Mahalle Muhtarlığı Seçimleri İçin;

6 Haziran 2021 Pazar günü ilimiz Çatak, Gevaş, Tuşba, Başkale, Erciş, Edremit ve Çaldıran İlçelerinde toplam 12 mahallede yapılacak olan muhtar seçimleri için;

* Seçimlerde görev alacak kişiler, seçim kurullarınca düzenlenmiş görev belgelerini ibraz edecektir.

*Oy kullanacak seçmenler seçmen kâğıtlarını ibraz edecektir.

* İkamet ile oy verme yeri arasındaki güzergâh ve zaman dilimi ile sınırlı olmak kaydıyla seçimlerde görev alacak kişiler ile bu yerlerdeki seçmenler 6 Haziran 2021 Pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaktır.

*Seçim yapılacak mahallelerde seçim güvenliğinin tesisi amacıyla her türlü tedbir kolluk kuvvetleri vasıtasıyla planlanacak ve alınacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: VanEkspres

İlginizi Çekebilir

van spor haber

VANSPOR’DA AYRILIKLAR BAŞLADI!

VANSPOR’DA AYRILIKLAR BAŞLADI! Sezonun kapanması ile beraber Vanspor’da bazı oyuncularla yollar ayrıldı. TEKNİK DİREKTÖR VEDA …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir