Van Valiliğinden Düğünlere Yeni Düzenleme

Van Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, Koronavirüs tedbirleri kapsamında, il genelinde yapılacak; sünnet, nişan, kına ve düğünler için yeni düzenleme yaptı.

Düzenleme kapsamında şu duyuru yapıldı;

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 13.08.2020 Tarih ve 2020/88 Sayılı Kararı


İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzun 18.03.2020 tarih ve 2020/6 sayılı Kararı ile faaliyetleri geçici olarak durdurulan bilardo salonları aşağıda belirtilen hususlara riayet edilmesi şartı ile faaliyetlerine başlayabilecektir.


* Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından belirlenmiş/belirlenecek kurallara/tedbirlere eksiksiz uyulacaktır.


* Covid-19 salgınına karşı alınacak tedbirlerin uygulanmasından sorumlu ve denetim ekiplerinin iletişim içinde olacağı işletmenin Koronavirüs sorumlusu / sorumluları görevlendirilecektir.

Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzun 07.07.2020 tarih ve 2020/79 sayılı Kararının 1. maddesinin güncellenerek, mahallelerde ve/veya sokaklarda yapılan düğün (gelin alma, kına vs. dâhil), nişan, sünnet düğünü vb. etkinliklerin süresi aynı gün içerisinde kalacak şekilde 08:00-22:00 saatleri arasında yapılabilecektir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

İlginizi Çekebilir

Van Urartu Müzesi

Medeniyetlerin Buluştuğu Van Müzesi

Medeniyetlerin Buluştuğu Van Müzesi Medeniyetlerin kesişme noktası diyebileceğimiz bir konumda bulunan Van‘ın kültürel zenginliğinin başlıca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir