Van Valiliği Haberleri
Van Valiliğinden Bir İlk

Van Valiliğinden Bir İlk

Van Valiliği tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla resmi ve dini bayramlaşma programı cami cemaati ve vatandaşların katılımıyla yapıldı.

Van’da sabahın erken saatlerinde camileri dolduran vatandaşlar, kılınan bayram namazının ardından Yukarı Norşin Camii avlusunda toplandı. Bu yıl ilki gerçekleştirilen ve bundan sonra geleneksel hale getirilecek olan bayramlaşma programında Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ve protokol üyeleri, cami avlusunda kurulan çadır önünde cami cemaati ve vatandaşlarla bayramlaştı. 

Van Valiliği Haberleri
Van Valiliğinden Bir İlk

Vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Mehmet Emin Bilmez, resmi bayramlaşma programıyla dini bayramlaşma programını bir arada kutladıklarını belirtti. Bundan sonra il protokolünün dini bayramlaşma programını Yukarı Norşin Camii’nde yapacağını ifade eden Vali Bilmez;

Van Valiliği Haberleri
Van Valiliği Resmi Bayramlaşmayı Aşağı Norşin Camisinde Yaptı

“Bugün Van’da en büyük camimiz olan Yukarı Norşin Camii’nde il protokolüyle Van halkı birlikte bayramlaştı. Resmi bayramlaşma programıyla dini bayramlaşma programını bir arada kutladık. İnşallah buradan sonra şehitliğe gideceğiz. Ahirete intikal etmiş tüm geçmişlerimiz için ve şehitlerimiz için dualarımızı yapacağız. Bundan sonra Van’da dini bayramlar bu mekanda kutlanacak inşallah. İlgi gösteren bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu bayramın bayram gibi geçmesini temenni ediyorum. Seyir halinde yolculuk eden vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını, sevdiklerine sağ salim varmalarını temenni ediyorum” dedi.

Van Valiliği Haberleri
Van’da Resmi Bayramlaşma Aşağı Norşin Camisinde Yapıldı

Kaynak: VanEkspres

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.