Van Haber
Van Vakfı Seçime Hazırlnıyor

Van Vakfı Seçimlere Hazırlanıyor

Van Kültür ve Dayanışma Vakfı 22 Aralık 2019 Pazar günü 6. Olağan Genel Kurulu gidiyor.

Vanlıların sosyal yardımlaşma ve dayanışmalarını sağlamak, Van’ın kültürel tanıtımı ve değerlerinin yaşatılmasına katkı sunmak üzere faaliyet gösteren Van Kültür ve Dayanışma vakfı seçime gidiyor.

3 adayın yarışacağının konuşulduğu seçimli kongrede mevcut başkan Nizamettin Ağar’ın tekrar aday olacağı ve önceki dönem başkanlarından Müjdat Çelik ile Hasan Aydinç’in de aday olabileceği konuşuluyor.

Van Vakfı Seçime Hazırlanıyor

Konuya iliştin Gazeteci – Yazar Baki Karaca’ın değerlendirmesi ise şöyle;

Vakıf başkanı başta olmak üzere Vakfın pek çok organında seçimler yapılacak. Bu seçim daha önceki seçimlerden oldukça önemli. Daha doğrusu önem kazanmış durumda. Önemli olmasının en büyük sebeplerinden birisi bu yıl seçimde yarışacak olan adayların varlığı.

Müjdat Çelik Yeniden Aday

Diğer bir ifadeyle yıllarca vakıf başkanı olan ve âdeta vakfın adı geçtiğinde ilk akla gelen ve ismi vakıfla özdeşleşen Müjdat Çelik’in üç yıl önce kaybettiği seçimde bu yıl kazanmak için yeniden aday olduğunu görüyoruz.

Van Vakfı Eski Başkanı Müjdat Çelik

Van Vakfı’nın yakında gerçekleşecek seçiminde birbirinden önemli çok kıymetli 3 aday, ekipleri ile birlikte seçime hazırlanıyor. Adaylar önemli olunca her başkanın vaatleri hem gittikçe zenginleşiyor hem de seçimle ilgili sinerji Türkiye’nin dört tarafındaki Vanlıları heyecanlandırıyor. Anlayacağınız hummalı bir çalışma ve heyecanlı bir seçim süreciyle karşı karşıyayız. Adaylar Van vakfını en iyi kendilerinin yöneteceğini, seçilmeleri halinde büyük işlere imza atacaklarını vaat ediyorlar…

Hatta geçmişte vaatler arasında Van vakfı adına üniversite kurulması gibi ciddi ve heyecanlandırıcı iddialar vardı sanırım bu iddialı çıkış hala hafızalarda karşılık bekliyor.

Nizamettin Ağar Dönemi

Nizamettin Ağar bey sakin kişiliğiyle, kulisleri güçlü sessizce iş yürüten biri olarak biliniyor. Siyasette de AK partiden bir dönem milletvekili adaylığını yapmıştı. Şu ana kadar neler yaptı? Van vakfı için kamuoyu ile paylaşmadığı için doğrusu bilinmiyor. Ya da medyatik olmak istemediği için mi bilemiyorum. Umarım bu kısa sürede yaptıklarını ve yapamadıklarını kamuoyu ile paylaşır bizde öğreniriz. Ancak aradan geçen bir yıla yakın sürede vakfın amacına uygun bir çabayı gerçekleştirdiğine şahit olmadık şikâyetleri artmış durumda. Hatta mevcut başkanın geçen seçimde verdiği sözlerin hala yerine getirilmediği iddiaları da var. Diğer taraftan 100 tane üyeyi haberleri olmadan yasalara aykırı bir şekilde suç işlenerek üyelikten çıkarıldığı ve yeni 60 üye kaydedildiği iddia ediliyor. Eğer bu iddia doğruysa suç işlendiği söyleniyor.

Van Vakfı Başkanı Nizamettin Ağar

İsmi Geçen Adaylardan Hasan Aydinç

Diğer aday ise iş adamı Hasan Aydinç Beyin İstanbul’da sevilen sayılan saygıdeğer bir Vanlı olduğunu öğrendim. Kazanırsa etkili işler yapabilir fikri var. Bunlar adaylar açısından bakınca onlar tarafından önem kazanan iddialar ama işin bir de Van’ı yani bizleri ilgilendiren tarafları var. Seçimin Van’a getireceği katma değer bu nedenle çok önemli. Bu nedenle bu seçim Van için gittikçe önem kazanıyor… …

Van Vakfı Adaylığı için İsmi Geçenlerden Hasan Aydinç

Van Vakfı Türkiye’nin mozaiği bir dünya kenti olan İstanbul’da bulunuyor. İstanbul’da olması anlamlı çünkü bugün yaklaşık 250 bin Vanlı İstanbul’da yaşıyor. Buna sıkça çeşitli nedenlerle İstanbul’a giden Vanlıları da eklerseniz bu sayı bir hayli artar. Van Vakfı, Van halkının temsilciliğini yapıyor. Yani Van’ın vizyonu durumunda…

Van Vakfının Kuruluş Amacı

Elbette adayların vakfın nimetlerinden faydalanmak için aday olmadıklarını düşünüyorum. Zira tüm adaylar konumları ve durumları gereği zaten çok iyi yerdeler. Başarılı kişiler. Fakat diğer taraftan adayların dışarıdaki vizyonlarının vâkıfa da başarı için yansıması lazım. Van vakfının daha iyi yerlere götürülmesi yönetilmesi gerek. Vakfın başarılı olması için Vanlıları da samimi bir şekilde heveslendirmesi önemli gözüküyor. Yani şu an için seçime bu kadar ilgi gösteriliyorsa burada başarıyı kovalayacak bir vakıf hesapları var demektir.

İlginizi Çekebilir

Edremit Yöresel Ürün Pazarı

Edremit’in Yöresel Ürünleri İçin Pazar Açılıyor

Van’ın saklı cenneti olup özellikle meyve ve sebze bahçeleri ile bilinen Edremit ilçesinde, kadın emeğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir