Van Vakfı Haberleri
Van Vakfı Benimiz Kızım Okuyor Projesini Başlattı

Van Vakfı ‘Benim Kızım Okuyor’ Projesini Başlattı

Van Kültür ve Dayanışma Vakfı kız çocuklarının eğitimine katkı sağlamak için “Benim Kızım Okuyor” projesini başlattı.

Vakfın başlattığı projeye ilk destek Vanlı TRT sanatçısı Mehmet Özkaya’dan geldi.

‘Benim Kızım Okuyor’ Projesine İlk Destek Vanlı TRT Sanatçıından

Van Kültür ve Dayanışma Vakfı kız çocuklarının eğitimine katkı sağlamak için “Benim Kızım Okuyor” projesini başlattı. Vakfın başlattığı projeye ilk destek Vanlı TRT sanatçısı Mehmet Özkaya’dan geldi. Mehmet Özkaya korosu İstanbul Ataşehir Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde tüm müzikseverlere muhteşem bir gece yaşattı. Konsere Vanlılar ve sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Mehmet Özkaya yaptığı açıklamalarda “Van Kültür ve Dayanışma Vakfı ile işbirliği yaptık, bir kız çocuğumuzun eğitimine başarısına katkı sağlayabilirsek bundan mutluluk duyarız. Bundan sonra da kültür ve sanat alanlarında Van Vakfımıza katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi. Mehmet Özkaya muhteşem Türk müziği Korosu’nun konserinin tüm gelirini Vanlı kız çocuklarının eğitimine harcanmak üzere Van kültür ve Dayanışma Vakfı’na bağışladı. 

Van Vakfı Başkanı Nizamettin Ağar; “TRT sanatçısı Mehmet Özkaya’nın vakfımızın başlattığı benim kızım okuyor Projesi’ne ilk desteği verdiğinden dolayı çok mutluyuz.” dedi. Nizamettin Ağar Mehmet Özkaya’nın sergilediği sosyal sorumluk örneğini tüm Vanlı sanatçılardan beklediğini belirtti. Ağar açıklamalarının devamında “Hedefimiz okumak isteyen tüm kız öğrencilere ulaşmak ve destek olmaktır. Bu konuda farklı projelerimize yakında vakıf olarak başlayacağız. Bu anlamlı desteklerinden dolayı Mehmet Özkaya hemşerimize ve ekibine kalbimizde kocaman bir yer açtık katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Şehrivan Gazetesi

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi

Van Edremit’te Sıradışı Bir Etkinlik

Sosyal belediyeciliğe önem veren Van Edremit Belediyesi, Kent Meydanında düzenlenen basketbol ve penaltı yarışması ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir