van tso adayları kim
Van TSO'da Seçim Tarihi ve Adayların Renkleri Belli Oldu

Van TSO’da Seçim Tarihi ve Adayların Renkleri Belli Oldu

Van TSO’da Seçim Tarihi ve Adayların Renkleri Belli Oldu

Bu sene 22 Ekim tarihinde yapılacak olan Van TSO seçimleri öncesi adayların seçim rengi belli oldu. İşte adayların seçimde kullanacağı renk tercihleri.

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) seçimleri tüm Türkiye’de olduğu gibi bu sene yapılacak.

22 Ekim 2022 Cumartesi günü yapılacağı duyurulan seçim öncesi adayların açıklamaları, seçim çalışmaları, seçimde kullanacakları renkleri, seçim ofisleri ve diğer tüm detaylar belli olmaya başladı.

İşte tüm adayların seçimde kullanacağı renkler…

NECDET TAKVA: MAVİ

2014 seçimlerin Ekonomide Değişim Harekatı (EDH) ile hazırlanan ve seçimlere Mavi Liste’den giren mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, bu geleneği 2018 yılında da devam etti. 2018 seçimleri sonrası ekipten 5 kişinin ayrılması sonra EDH isminin yerine ismini renginden alarak 2022 seçimlerine Mavi Liste ile hazırlanıyor. Necdet Takva ve ekibi bu seçimde de mavi rengini kullanacak.

ZAHİR KANDAŞOĞLU: BEYAZ

Önceki dönemlerde Van TSO Başkanlığo yapan daha sonra siyasete atılan Zahir Kandaşoğlu, 2018’de olduğu gibi yeniden oda seçimleri için aday. Adaylığını uzun süre önce açıklayan Kandaşoğlu seçime Beyaz Liste’den girecek. 2018 seçimleride 14’e 5 meslek grubu ile kaybeden Kandaşoğlu ve ekibinin seçim çalışmaları da hızlı bir şekilde devam ediyor.

FARUK BİNER: SARI

2018 seçimlerinde Necdet Takva ile birlikte hareket eden ve seçimleri büyük bir farkla kazanan Faruk Biner, 2019 yılında Takva’nın belediye başkan adayı olması sonrası yollarını ayırdı. Başkan Takva’nın odaya dönüşü sonrası yollarını ayıran isimler; Faruk Biner, Metin Abi, Diyaeddin Altındal ve Murat Beyaz oldu. O dönem kendi gurubunda kazanamayan Yavuz Karaman ile birlikte Faruk Biner yeni bir sürece girdi. Van TSO için adaylığını açıklayan Biner seçim renklerinin Sarı Liste olduğunu duyurdu. Seçim ofisi hazırlıklarına da devam eden Biner ve ekibi çalışmalarına ve açıklamalarına devam ediyor.

İZZET ÇOBAN: KIRMIZI

Zahir Kandaşoğlu gibi Van TSO adaylığını öncesinden duyuran İş İnsanı İzzet Çoban, seçim çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. Seçim çalışmalarıyle gündeme gelen Çoban’ın en flaş hamlesi ise odaya aday olan isimlere yaptığı ziyaret oldu. Necdet Takva, Zahir Kandaşoğlu ve Faruk Biner’i ziyaret eden Çobani bu ziyaretlerde birlik mesajı vererek seçimin barış havasında tamamlanmasını temenni etti. İşte o isim olan İzzet Çoban ve ekibi seçime Kırmızı Lise olarak girecek. Seçim ofisini Van TSO’ya yakın bir yerde açan Çoban, burada üyeler ile bir araya gelmeye devam ederek, yakın zamanda da bir toplantı gerçekleştirmesi bekleniyor.

CELAL YALVAÇ: TURUNCU

Seçimin flaş ve sürpriz isimlerinden bir tanesi Celal Yalvaç oldu. 4 adayın netleştiği dönemlerde ortaya çıkan Yalvaç aday olduğunu duyurdu. Sosyal medya hesabından ve basın demeçlerinde adaylara çağrıda bulunan Yalvaç ortak bir canlı yayın talebinde de bulundu. Ancak buna karşılık bulmayan Yalvaç bir Youtube kanalına konuk oldu ve burada flaş açıklamalara da imza attı. Çok sessiz bir şekilde ortaya çıkan sonrasında ziyaret ve açıklamalarıyla ön plana çıkan Celal Yalvaç ise Turuncu Liste’den seçime gireceğini söyledi. Sosyal medya hesabından rengini açıklayan Yalvaç, son olarak Halkların Demokratik Partisi’nin adayı olduğunu da duyurdu.

HAMDULLAH KOÇHAN: YEŞİL

Oda seçimlerinin bir diğer sürpriz adayı da Hamdullah Koçhan oldu. 5 Adayın isminin konuşulduğu dönemde “bende adayım” diyerek adaylığını açıklayan Koçhan seçimin 6’ncı adayı olarak kayıtlara geçti. Çok fazla bilinmeyen Hamdullah Koçhan’ın seçim çalışmaları ve diğer çalışmaları da duyulan isimlerden biri değil. Tüm bunlara rağmen seçimlere gireceğini ve aday olduğunu belirten Hamdullah Koçhan seçimlere Yeşil Liste ile girecek.

Kaynak: Güncelvan

Van’daki Diğer Güncel Haberler İçin Tıklayınız

İlginizi Çekebilir

Sözleşmeliye Kadro Teklifi Meclis Komisyonundan Geçti!

Sözleşmeliye Kadro Teklifi Meclis Komisyonundan Geçti! TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen teklifle birlikte, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir