Van Haberleri
Van Uçak Bilet Fiyatları Meclise Taşındı

Van Milletvekili Sarısaç Uçak Biletlerini Meclise Taşıdı

HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç,  THY tarafından Van’a uygulanan oldukça yüksek uçak bilet fiyatlarını TBMM’ne taşıdı. Konuyla ilgili meçlis araştırması açılmasını isteyen Sarısaç,  bilet fiyatlarının Van’ın ticaret, turizm ve sosyal yaşamı olumsuz etkilediğini ifade etti.

HDP’li Sarısaç tarafından TBMM Başkanlığına sunulan önergede şu ifadelere yer verildi : Sivil havayolu taşımacılığı, ülkelerin kalkınmışlık düzeyini gösteren önemli bir ölçüt olmasına rağmen Türkiye’de birçok kent bundan yeterince yararlanamamaktadır. Özellikle Van ili, İran sınırında yer almasına, büyükşehir statüsünde olmasına ve 1 milyonu aşan nüfusuna rağmen havayolu ulaşımı konusunda dezavantajlı bir durumdadır.

Öyle ki Van’da halkın ve esnafın yaşadığı ekonomik kriz ile işsizlik oranı ortadayken uçak biletleri tavan fiyatı bile aşan bir pahalılıkla satılmaktadır. Öyle ki yurttaşları her açıdan etkileyen bu konu, Van’ın birincil gündemi olmuştur. Bu nedenle uçak seferlerinin azlığının ve astronomik bilet fiyatlarının Van’da ticaret, turizm, ekonomi ve yurttaşların sosyal yaşamı üzerinde yarattığı sorunların tespit edilerek gerekli tedbirlerin alınması amacıyla Anayasa’nın 98’inci İç Tüzüğün 104’üncü ve 105’inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılması için gereğini arz ve teklif ederiz.

Kaynak: VanEkspres

İlginizi Çekebilir

Son Dakika Ceza İnfaz Paketi

Ceza İnfaz Paketinde Detaylar Belli Oldu

AK Parti’den ceza infaz düzenlemesine ilişkin Meclis’e sunulan taslak metnine göre; koşullu salıverilme oranı yüzde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir