Van Haberleri
Van Milletvekili Odasında İntihar Girişimi İddiası

Van Milletvekili Odasında İntihar Girişimi İddiası

AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar’ın odasında intihar girişimi yaşandığı iddia edildi.

Oda TV’den yer alan habere göre, Oda TV iddiayı teyit etmek için AK Parti Milletvekili Gülaçar’ı aradı. Milletvekilinin telefonunu açan danışmanı Harun Gülaçar, intihar iddiasını doğrulamadı ama ilgili kişinin hastaneye yatırıldığını söyledi.

Odatv’nin haberine göre; intihar girişiminde bulunduğu iddia edilen kişi sabah saatlerinde AKP’li vekil Osman Nuri Gülaçar’ın odasına geldi. Vekil Gülaçar’ın da bu kişiyi odasından kovduğu öne sürüldü. Öğleden sonra, milletvekilinin odasında sadece sekreter varken aynı kişinin tekrar odaya geldiği, iki şişe ilacı yuttuğu ve “öleceğim, sebebi de sizsiniz” dediği öne sürüldü. Bu sırada sekreterin de “adam intihar ediyor” diye bağırdığı ileri sürüldü. İntihar girişiminde bulunduğu söylenen kişiye koruma polislerinin müdahale ettiği, tuvalete götürülürken de koridorda bayıldığı iddialar arasında.

Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar

Danışman Oda Tv’ye Konuştu

Odatv’ye konuşan Osman Nuri Gülaçar’ın danışmanı Harun Gülaçar ise şunları söyledi:

“Biz genel kuruldayken oldu. Doktordan alınan bilgiye göre, herhangi bir intihar girişimi ve ilaç kullanımı gibi bir şey yok. O yüzden doktorlarımız sara hastası olabileceği üzerinde durdular. Durumu stabil olduğu için herhangi bir işlem de yapmadılar. Koridorda yapmış zaten odada değil. Bizim arkadaşlar da müdahale etmişler. Onlar da öyle bir şey olmadığını söylüyorlar. Gündüz zaten geldi, görüştük, yemeğe çıktık. Ben talebini bilmiyorum vekil beyle görüştüğü için.”

AK Parti Van Milletvekilinden ‘İntihar’ Açıklaması

AK Parti Van Milletvekili ve aynı zamanda AK Parti MKYK üyesi olan Osman Nuri Gülaçar, makam odasında bugün bir kişinin intihar ettiği iddiasına ilişkin sosyal medya hesabından aşağıdaki açıklamalarda bulundu.

“Erkan yıllardır tanıdığım bildiğim bir genç. Psikolojik sıkıntıları olduğu için de yıllardır ilgileniyoruz. Ailesi ve yakın çevresi biliyor. Zaman zaman Ankaraya gelir misafirimiz olur.Dün ve bugün de misafir ettik ilgilendik. Ailevi problemlerinin olduğunu biliyoruz. Genel kurul çalışmaları için ayrıldıktan sonra bir hadisenin yaşandığı bilgisini aldık. Odatv adlı İnternet sitesinde yer alan haberde, odadan kovma gibi gerçeklikle alakası olmayan iddialara yer verilmesi iftiradan başka birşey değildir. Olayın aslını araştırmak için gösterilen çabaya saygımız sonsuz, medyanın gayreti de devam etmelidir.İftiradan başka bir kelimeyle ifade edilmeyecek iddialar için derhal hukuki adımlar atılacaktır. İftirayı, manipülasyonu meslek edinmiş, gazetecilik mesleğine leke süren bu insanların bir an önce bu alışkanlıklarını terk etmeleri gerekmektedir.Son olarak bahse konu kardeşimizi ziyaret ettim kardeşimizin durumu iyi, sağlığı sıhhati yerinde. Daha önce de benzer teşebbüslerde bulunduğu bilinmektedir. Bu kardeşimizin sıkıntılarıyla daha önce nasıl ilgilendiysek bundan sonra da ilgilenmeye devam edeceğiz.”

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu Van‘ın Edremit Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı hazırlıklarını birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.