Van Gölü Türkiye Drone Şampiyonasında

Van Gölü Türkiye Drone Şampiyonasında

Van Gölü Dünya Drone Festivalinde Yarışacak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca düzenlenen ve dünyada ilk defa ülke tanıtımının FPV Drone’larla gerçekleşeceği “Türkiye Drone Festivali” bugün (05.12.2021) Ağustos’ta başlıyor.

Ülke tanıtımında FPV Drone’ların kullanılarak, drone pilotları arasında kıyasıya bir rekabet unsuru olması dünyada bir ilki teşkil edecek.

İngiltere’den Luke Bannister, Amerika Birleşik Devletleri’nden Ian Rinefort ve Reme Morales, Fransa’dan Colas Feuillie, Jack Laurent ve Vladimir Metivier, İsviçre’den Ivan Surıkov, İspanya’dan Sergi Hernandez Lopez; ülkemizden ise Oğuz Albayrak, Cumhur Böyüktaş, Berkay Efe ve Burak Altıparmak olmak üzere dünyaca ünlü 12 Profesyonel FPV Drone Pilotu’nun katılacağı festival bugün başlıyor.

Ulusal ve uluslararası alanda tanıtımların gerçekleşeceği, için de Van Gölü’nünü de bulunduğu 12 şehrimizin ev sahipliğindeki festival boyunca, drone pilotları Türkiye’nin tarih, inanç, su ve sağlık alanındaki zenginliklerini FPV Drone’lar ile görüntüleyecek.

5– 25 Aralık 2021 tarihleri arasında web sitesi üzerinden yapılacak halk oylamasıyla en iyi görüntü ve pilotun belirleneceği Türkiye Drone Festivali, yapılacak ödül töreni ile sona erecek.

Aşağıdaki linkten Oy Kullanabilirsiniz

https://turkdronefest.com/

#VanGölü #DroneFesivali #TürkDroneFest

İlginizi Çekebilir

van gökyüzü gözlem etkinliği

Van’da Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği Devam Ediyor

Van’da Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği Devam Ediyor 9 – 12 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır Zerzevan’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.