van emniyet müdürlüğü haber
Van Emniyet Müdürlüğü Suçla Mücadelede 1 Haftalık Tabloyu Açıkladı

Van Emniyet Müdürlüğü Suçla Mücadelede 1 Haftalık Tabloyu Açıkladı

Van Emniyet Müdürlüğü Suçla Mücadelede 1 Haftalık Tabloyu Açıkladı

Van Emniyet Müdürlüğü 1-7 Kasım tarihleri arasında; asayiş, narkotik ve kaçakçılık ile ilgili 1 haftalık mücadelede haftalık tabloyu açıkladı.

Van’da Hırsızlıktan 26 kişi tutuklandı

Van’da polis ekiplerince ‘hırsızlık’ yapan ve aranan şahıslara yönelik yürütülen çalışmalar sonucunda 26 kişi tutuklandı.


Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde kamu düzenin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında “hırsızlık” yapan ve aranan şahıs/şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce 1 – 7 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde, toplam 46 yıl hapis cezası bulunan ve çeşitli suçlardan aranması olan 37 şahıs yakalanmış ve 21 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır.

Hırsızlık suçu olduğu tespit edilen; 2 adet telefon, 1 adet jeneratör, 1 adet televizyon, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet demir testere, 1 adet demir kesme makası, 1 adet satır ve 6 adet çalmada kullanılan transit marka araç anahtarı ele geçirilmiştir. Bu yakalamalara ilişkin 19 şüpheli hakkında gerekli yasal işlem yapılmış, 5 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır. Ele geçen malzemeler sahiplerine teslim edilmiştir” denildi.


6136 Sayılı Kanuna Muhalefet olaylarında ise 1 adet tabanca ve 29 adet fişek ele geçirildiği belirtilen açıklamada,

“Motosikletli Yunus Timleri tarafından; 3 aranan şahıs yakalanmış, 1 adet kurusıkı tabanca, 2 adet kesici delici alet, 8 adet dolu fişek, 6,22 gram esrar, 0,36 gram eroin, 3 adet uyuşturucu hap ve 2,74 gram metamfetamin ele geçirilmiş, şüpheli şahıslar hakkında gerekli işlemler yapılmıştır” ifadelerine yer verildi.

VAN’DA POLİS EKİPLERİNCE ‘HIRSIZLIK’ YAPAN VE ARANAN ŞAHISLARA YÖNELİK YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR SONUCUNDA 26 KİŞİ TUTUKLANDI. (YUNUS TUĞRUL/VAN-İHA) Van’da polis ekiplerince ‘hırsızlık’ yapan ve aranan şahıslara yönelik yürütülen çalışmalar sonucunda 26 kişi tutuklandı.

Uyuşturucu ile Mücadele

Van’da polis ekiplerince düzenlenen operasyonlarda uyuşturucu madde ele geçirildi.


Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde haksız kazanç sağlamak amacıyla, uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten şahıs/şahıslara ve sokak satıcılarına yönelik yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce 1-7 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde;

12 kilo 45 gram eroin, 3 kilo 41 gram esrar, 4 gram afyon sakızı, 657,96 gram metamfetamin, 2,31 gram sentetik kannabinoid ve 17 adet ecstasy ele geçirilmiştir.

Elde edilen uyuşturucu maddelerle ilgili olarak 38 şüpheli şahıs hakkında ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu Madde Nakletmek’ ve ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kabul Etme ve Bulundurma’ suçlarından yasal işlem yapılmıştır” denildi.

VAN’DA POLİS EKİPLERİNCE DÜZENLENEN OPERASYONLARDA UYUŞTURUCU MADDE ELE GEÇİRİLDİ. (YUNUS TUĞRUL/VAN-İHA) Van’da polis ekiplerince düzenlenen operasyonlarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Göçmen Kaçakçılığı Yapan 9 Organizatör Yakalandı

Van’da polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda gözmen kaçakçılığı yapan 9 organizatör yakalandı.


Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde “Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti” yapan şahıs/şahısların deşifresine ve düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Göçmen Kaçakçılığı İle Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerimizce 1-7 Kasım 2021 tarihleri arasında 5 planlı veya ani operasyon yapılmış.

Yapılan operasyonlarda biri yabancı uyruklu 9 organizatör şahıs hakkında adli işlem yapılmıştır. Suçta kullanılan araç, ev ve otel sahipleri ile tespit edilen organizatörlere gerekli adli işlemle birlikte toplam 312 bin 82 TL idari para cezası uygulanmıştır” denildi.

Kaçakçılıkla Mücadele

Van’da polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda gümrük kaçağı olduğu tespit edilen malzemeler ele geçirildi.


Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde haksız kazanç sağlamak amacıyla gümrük kaçağı ticareti yapan ve nakleden şahıs/şahısların deşifresine yönelik yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce; 1 – 7 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde gümrük kaçağı olduğu tespit edilen; 59 adet cep telefonu, 1 adet laptop, 132 litre akaryakıt, 108 şişe sahte alkollü içki, 3 adet bidon içerisinde 10 litre sahte alkollü içki ve 1 adet kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir.

Bu yakalamalara ilişkin 17 şüpheli şahısla ilgili gerekli adli tahkikata başlanılmıştır” denildi.

İlginizi Çekebilir

van erciş son dakika kaza haberi

Van-Erciş Yolunda Kaza: 7 Yaralı

Van-Erciş Yolunda Kaza: 7 Yaralı Van’da meydana gelen trafik kazasında 7 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.