Van Büyükşehirden Örnek Misafirperverlik

Bayram Dolayısıyla otellerin yüzde 100 doluluk oranına ulaştığı Van‘da, İranlı turistler konaklayacak yer bulamayınca Van Büyükşehir Belediyesi devreye girerek dışarıda kalan İranlı turistlere misafirhaneleri açtı.

Van Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren refakatçi misafirhanesi bayram tatili için kente gelen ve otellerde yer bulamayan İranlı turistleri misafir etti.

Van Büyükşehir Belediyesi refakatçi misafirhanesi Sosyal Belediyecilik anlayışıyla kapılarını bu kez bayram tatilli için kentte gelen İranlı turistlere açtı. Yaşanan yoğunluktan dolayı kentte otel bulamayan İranlı turistler, Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerle şehir merkezinden alınarak Sosyal Hizmetler ve Yardımlaşma Daire Başkanlığı’na bağlı refakatçi misafirhanesine getirildi. Çoğunluğunu ailelerin oluşturduğu yaklaşık 100 İranlı turist burada odalara yerleştirildi.

Bayram tatili için geldikleri Van’da otel bulamadıkları için büyük mağduriyet yaşadıklarını anlatan İranlı turistler, kendilerini misafirhanede ağırlayan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kente ekonomik anlamda büyük katkı sağlayan İranlı turistleri Van’da görmekten büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları ise kente gelen her turistin değerli olduğunu belirtti. Eşbaşkanlar, turistlerin mağdur olmaması için misafirperverlik örneği olan çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.