Perşembe , Ekim 24 2019
Van Spor Haberleri
Van Büyükşehir'den Büyük Başarı

Van Büyükşehir’den Büyük Başarı

Van Büyükşehir’den Büyük Başarı

Van Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) hazırlık kurslarında eğitim gören 200 öğrenciden 151’i üniversiteli oldu.

Vali Murat Zorluoğlu’nun İçişleri Bakanlığınca yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile (KHK) Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili olarak göreve getirilmesinin ardından başlayan hizmet seferberliği her alanda meyvelerini vermeye devam ediyor. Sürekli Eğitim Merkezleri ve Kadın Yaşam Merkezi’ndeki eğitimlerle her kesimden vatandaşa ulaşan Van Büyükşehir Belediyesi eğitim alanında çalışmalarını sürdürüyor.

Emeğin Meyveleri Alındı

Bu kapsamda Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) hazırlık kursları büyük bir başarıya imza atarak 151 öğrenciyi üniversiteli yaptı. Nisan ayı ile birlikte yaklaşık 200 öğrencinin kayıt yaptırdığı kurslarda yoğun bir eğitimden geçen gençler aylar süren bir eğitimle hazırlandı. Yaklaşık 6 ay boyunca tamamen ücretsiz olan kurslarda 8 uzman eğitmen gözetiminde kapalı ve açık alanda düzenli olarak idman yapan gençler yoğun çalışma temposunun ardından emeklerinin meyvelerini aldı.

Kursiyerlerden 151’i başta Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi olmak üzere çeşitli üniversitelerin spor bölümlerine yerleşirken, 20 öğrenci ise spor lisesinde okumaya hak kazandı.

Van’daki diğer gelişleri öğrenmek için Tıklayınız

İlginizi Çekebilir

Van Spor Haberleri

Sivas Maçı Sonrası Vanspor Yine PFDK’ya Sevk Edildi

Geçtiğimiz Cumartesi günü evinde oynadığı ve 0-0 berabere kaldığı Sivas Belediyespor maçı esnasında çıkan olaylar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir