Van Büyükşehirden Baykuş Operasyonu

Van’da derede yaralı halde bulunan kulaklı orman baykuşu, İtfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak Yaban Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine teslim edildi.

Van’ın Şabaniye mahalleside dere içerisinde kanadından yaralı haldeki kulaklı Orman Baykuş’u (Asio Otus) gören vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa süre içerisinde olay yerine gelen İpekyolu İtfaiyesine bağlı ekipler, soğuk havaya rağmen dereye inerek yaralı baykuşa ulaşmaya çalıştı. Yaralı olduğu için saldırgan olan baykuşu kontrollü bir şekilde olduğu yerden çıkartan ekipler, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yaban Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ekiplerine teslim etti.

Van Büyükşehir Haberleri

Tedavi altına alınan Baykuşun durumunun iyi olduğu, tedavisi bittikten sonra tekrardan doğaya bırakılacağı belirtildi. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim kent Van şehrinin; tarihi, doğal ve kültürel güzellikleri ile güncel haberlerini paylaştığım sosyal medya hesaplarımı da takip ederek Van’dan haberdar olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

remço ve fero

Remço ve Fero Full Versiyon

Sosyal medyanın sevilen yüzü Hakkari Yüksekovalı İnternet Fenomeni Remço ve Fero’nun Tüm Videoları… #Remço #TümVideolar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir