van büyükşehir toprakkale seyir terası
Van Büyükşehir Belediyesi Toprakkale Seyip Terası Tepesi İhalesi Yapıyor

Van Büyükşehir Toprakkale Seyir Tepesinin İhalesin Yapıyor

Van Büyükşehir Toprakkale Seyir Tepesinin İhale Yapıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, bir süre önce kentin en güzel noktalarından biri olan Toprakkale’ye Seyir Tepesi yapacağını duyurmuştu.

Toprakkale’nin en hakim tepelerinden birinde insanların doğayla iç içe zaman geçirebileceği ve
kentin doğal güzelliklerini keşfedebileceği ‘Toprakkale Mesire Alanı
Projesi’ hayata geçiyor.

Etüt Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan ve kentin turizmine katkı sağlayacak olan proje; dağ kızağı, doğa yürüyüş alanları, ahşap malzemelerle oluşturulacak doğal oyun alanları, seyir balkonları, dinlenme platformları ve kış bahçesi gibi birçok ilki bünyesinde barındırıyor.

Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonunca gerekli izinleri alınan projede, aydınlatma ve ağaçlandırmasıyla manzaralı bir yürüyüş yolu ile seyir terası alanına bağlantı kurulması planlanıyor.

Ayrıca seyir terası içerisinde çay, kahve, kahvaltı ve yemek çeşitlerinin servis edilebileceği, araziye uygun şekilde ahşap ve taş görünüme sahip dış cephesiyle bir adet kafeterya-restoran ve 1 adet kış bahçesi yer alıyor. Yeşil dokuyu canlandırmak amacıyla ağaçlandırma ve bitkilendirme peyzaj yapımına büyük önem verilen projede, seyir balkonları ve dinlenme platformları ile kent ve göl manzarasının tadını çıkarmak mümkün olacak.

İmalatının tamamı ahşap kaplama ile yapılacak olan ve doğayla bütünlük oluşturarak yeşile uyumu ile güzel bir görüntü ortaya çıkacak olan projenin bu yıl içerisinde hayata geçmesi planlanıyor.

İhale Duyurusu Yapıldı

Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Toprakkale Seyir Tepesi Restoran Depo İnşaat yapım işi için ihale yapacak.

Basın İlan Kurumu İlan Portali ilan.gov.tr’de yer alan ilanda 1 adet, Toprakkale seyir tepesi restoran depo inşaatı yapılacağı duyuruldu.

İhalenin 25.10.2021 tarihinde saat 10.30’da Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Özdemir Sokak Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Giriş Kat Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı İhale Şube Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılacağı belirtildi.

İlan Datayı İçin TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu

Van Edremit Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Duyurdu Van‘ın Edremit Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı hazırlıklarını birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.