Van Büyükşehir Uyardı
Van Büyükşehir Sahte İlan ile Personel Alımı Konusunda Uyardı

Van Büyükşehir Sahte İlan ile Personel Alımı Konusunda Uyardı

Van Büyükşehir Belediyesi Sahte İlan ile Personel Alımı Konusunda Uyardı

Büyükşehir Belediyesince yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi.

Van Büyükşehir Belediyesinin adını kullanarak internet üzerinden sahte ilan yoluyla şoför alımı yapılacağı yönündeki iddialar üzerine bu açıklama yapılmıştır. 

İnternet, sosyal medya hesapları ve ‘0543 114 99 73’ cep telefonu üzerinden vatandaşlarımız aranarak “Sizleri Van Büyükşehir Belediyesine şoför olarak işe alacağız. İşe alınmadan önce mesleki yeterlilik belgesi için banka hesabına para yatırın” denilerek ve kurumsal logomuz kullanılarak para talep ettikleri tespit edilmiştir. 

‘İşe Alındınız’ Mesajlarına İtibar Etmeyiniz

Bu nedenle kurumumuzda bir personel alımı söz konusu olmamakla birlikte vatandaşlarımızdan internet, sosyal medya hesapları ve telefonla aranarak kurumumuz adına gelecek olan tüm ‘işe alındınız’ mesajlarına kesinlikle itibar edilmemesi önemle duyurulur. Bu tür davranışlar sergileyenler hakkında da hukuki süreç başlatılmıştır. 

Ayrıca bu gibi durumlarda doğacak her hangi bir dolandırıcılığa karşı da kurumumuzun sorumlu olmadığını karşılaşacakları benzer girişimlere maruz kalmaları halinde ise adli mercilere veya kolluk kuvvetlerine bildirmelerini rica olunur.

İlginizi Çekebilir

Van Balık Ölümleri

Van’daki Balık Ölümlerinin Nedeni Açıklandı

Van’daki Balık Ölümlerinin Nedeni Açıklandı Van Erciş Kopköprü ve Muradiye Sarımemet Barajlarındaki balık ölümleri konusunda, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir