van büyükşehir kreş hizmeti
Van Büyükşehir Belediyesinden Kreş ve Gündüz Bakımevi Hizmeti

Van Büyükşehir Belediyesinden Kreş ve Gündüz Bakımevi Hizmeti

Van Büyükşehir Belediyesinden Kreş ve Gündüz Bakımevi Hizmeti

Van Büyükşehir Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi, yeni binasında hizmete başlıyor.


Van Büyükşehir Belediyesince çocukların eğitimine katkı sağlamak amacıyla Edremit ilçesi Eminpaşa Mahallesi’nde bulunan Fidanlık Parkı’nda açılan 4 derslikli 48 öğrenci kapasiteli kreş ve gündüz bakımevinde çalışmalar tamamlandı.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan ve pandemi nedeniyle yaklaşık bir yıldır hizmet veremeyen kreş ve gündüz bakımevi için kayıtlar 15 Kasım 2021 Pazartesi günü başlıyor.

26 Kasım 2021 Cuma gününe kadar devam edecek olan kayıtlar yüz yüze alınacak. Kayıt için gerekli olan evraklar ise başvuru esnasında velilerle paylaşılacak.


Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak eğitim verecek olan kreş ve gündüz bakımevi; 4 eğitmen, 4 yardımcı eğitmen, aşçı ve temizlik görevlileri ile tam gün hizmet verecek. Fidanlık Parkı içerisinde doğayla iç içe olan kreş; sinema, satranç, drama, oyun ve uyku odaları ile özel kreş standartlarında dizayn edildi.


24-66 ay (2-5,5) yaş grubuna hitap eden kreş ve gündüz bakımevinin, kayıtların tamamlanmasının ardından eğitim öğretime başlayacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilir

van vaski su kesintisi duyurusu

VASKİ’den Su Kesintisi Uyarısı!

VASKİ’den Su Kesintisi Uyarısı! VASKİ, Van Merkezdeki bazı mahallelerde zorunlu su kesintisine gidileceğini duyurdu. VASKİ‘den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.