Van Bölge Hastahanesi
Van Bölge Hastahanesi Sahte Rapor Operasyonu

Van Bölge Hastahanesinde Sahte Rapor Operasyonu

Van Postasının Haberine göre, SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yolsuzluk iddiası ile yapılan operesyondu çok sayıda gözaltı işlemi yapıldığı belirtildi.

SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yolsuzluk iddiası ile yapılan operesyonda çok sayıda gözaltı işlemi yapıldı. Menfaat karşılığı sahte rapor düzenlendiği iddiası ile SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan operasyon sonucunda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Operasyon Genişleyecek

Edinilen bilgiye göre Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Kurulu’nda menfaat karşılığı sahte rapor düzenlenmesi ve rüşvet karşılığı randevu sağlama iddiası ile yolsuzluk operasyonu düzenlendi. Operasyonda  E.T, S.İ, G.K, Ö.Y, E.Ç ve E.Y’nin arasında bulunduğu 18 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Operasyonun hastane içinde ve dışında genişletileceği bekleniyor.

Kaynak: Van Postası Haber Gazetesi

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

16 Yorumlar

 1. alinsin hepsi serefsizler
  onlar yuzunden sakat babama yuruyemeyen babama rapor alamiyordum.yuzde 65 yazmistilar.belinden ameliyat olan beli kirik olan adamdan her seferinden yalandan flim isteyen doktorlarda var.hepsi alinsin.

 2. Çok iyi oldu. Onca insanın hakkı yenildi. Bizim gibi gerçek hastaların hakkını yiyip. Parayla başka sapa sağlam insanlara rapor yaptılar. Allah kabul etmesin. İnşallah yanlarına kalmayacak. Yazık günah değilmiydi. Bize yapılanlar. Ben 100\70 engelliyken bana ? 40 verdiler. Bide 1 yıllığına. Oda okadar süründükten sonra.

 3. Adalet yerini bulmalı .Zalimler için yaşasın cehennem.
  Babam koah hastası trafik kazasında bi bacağı kullanılamaz hale geldi
  Yaklaşık 5-10 amelıyat geçirdik sağlık kuruluna başvurduk aldığım oran %17 itirazımızın sonucunda doktordan aldığımız cvb anca bi bacağını diz üstünden keseriz sonra iyi bi oran alırsınız demesi .
  İnsan hayatı bu kadar basit olmamalı .
  Adalet istiyoruz eşitlik istiyoruz …

 4. Ağır bir trafik kazası geçirmiş bir yakınım var boynunda kırıklar ve fıtık oluştu felç ve ölüm riski oldukça yüksek boynun iki yanında 3 cm’lik titanyum var sol kolunu güç kaybından hiç kullanamıyor buna bağlı bir çok komplikasyon gelişti hiç bir güvenceside olmadığı halde; inşaatlarda demircilik yaparak ailesine bakıyordu şu anda perişan vaziyette hastahaneye rapor için gittiğimizde yüzümüze bakan bile olmadı… Ya ben şunu anlamıyorum hadi burdaki görevliler yaptı diyelim bunu alacaklar bir ömür nasıl yiyecek bu haram parayı…adalet yerini bulsun inşallah..

 5. Tek kelimeyle iyi oldu….

 6. Çok iyi olmuş millet sadece raporla sıfır araba alıp ötv kdv ödememek için bile rapor alıyor yazıklar olsun böyle sağlık çalışanlarına birde yemin ediyorsunuz mesleğinize başlarken ve gerçekten rapor verilmesi gereken ve çok düşük %verdiğiniz hastaların hakkı zehir zıkkım olsun size bu raporlar bulunarak derhal iptal edilmeli

 7. Devletin parasını çalanlar bunlar milletin parasını çalanlar bunlar bu memleketin bu milletin huzurunu çalanlar bunlar o kirli ve karanlık elleri ile hastanelerimizi bile şifa bulamaz hale getirenler bunlar gerçek mağdur ve üzürlülerin hakkını sapa sağlamlara verenler bunlar şimdi hırsızlığın ve dolandırıcılığın okulunu okumuş bu hayinlere sizce devletimiz ne cezalar verebilirki yani bunları en fazla hapise atarlar oda dinlenme merkezlerinden farkı yoktur yani anlayacağınız dışarıda şerefi ile namusu ile çalışan vatandaşlar ekmek bulamazken bu dinlenme merkezlerine benzeyen hapishanelerde devtet bu hayinlere saati saatine yedirip içirecektir hemde bizim vergilerimizle zehir zıkkım olsun. İdam gelmedikçe bunların elleri kesilmedikçe bu ülke iflah olmaz

 8. Yapanlar devlet memuru ise memurluğuna son verilmeli yoksa bir kaç yil sonra başka bir yolsuzluk yapacaklar allah kabul etmesın çocuklarından değil kendilerinden çıksın

 9. Çok iyi olmuş valla .hastaneye gittiğimde en çok karlaştığım şey hastalarla dalga geçilmesi onlarla sert sert konuşulup sıkıntılarını bile anlatmalarına izin verilmemesi ve muayene parası almak izin sürekli baştan savıp haftaya gel veya tekrar randevü al denilmesidir hiç bir şekilde ilgilenme yok sekreterden tut doktorlara kadar .

 10. İnşaallah devamı gelir.bizim başımızada o kadar bela omluşlar ki.çalıştırdığım bir işçim direkten düştü.bütün masraflarını karşıladım.tazminatını verdim. ama adi insan sapa sağlam olduğu halde van araştırma hastanesinden engelli raporu aldı.aldığı raporda iki kolu sakat yazıyor amma adam traktör kullanıyor ve garsonluk yapıyor.kendiside rüşvetle rapor aldığını kabul ediyor ve bize tazminat davası açmış.Allah bu sahte raporları verenlerin belasını versin.inşaallah hepsi yakalanır.memlekette herkes engelli raporlu.

 11. BUDA BİŞEYMİ VAN DA SAHTE DİPLAMAYLA ÇALIŞAN Bİ TON
  BELEDİYECİ, VE KURUM MEMURLARI VAR.

 12. Ulan gerizekalılar. Bu isimlerin doktor olduğunu mereden biliyorsunuz? Doktor adam senin 3 kuruşluk raporunla mı uğraşacak? Sahtekarlık yapmak istese zaten önce seni soyup soğana çevirir canını kurtarsın diye yalvarırken!! Azıcık adam olun da saygı duymayı öğrenin. Senden üstte bir insana azıcık saygı. Senelerini vermiş okumuş üst kalite zekaya sahip bir insan senle muhatap oluyor önce ona bi şükredin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.