van uyuz salgını
Uyuz Salgını Nedeniyle Van'da Bir Okul Daha Tatil Edildi

Uyuz Salgını Nedeniyle Van’da Bir Okul Daha Tatil Edildi

Uyuz Salgını Nedeniyle Van’da Bir Okul Daha Tatil Edildi

Van Başkale ilçesinde Fatih ilkögretim öğrencilerine uyuz karantinası.

19 Ekimde VanEkspres’te yayınlanan ‘Van’da Öğrenciler uyuz oldu’ haberinden sonra Başkale’de Fatih İlköğretim okulu öğrencileri 1 Kasım’a kadar karantinaya alındı.

Van Başkale ilçesi 300 Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri tadilat nedeniyle bir süredir Başkale Yatılı Bölge okulunda eğitim görüyor. Fatih İlköğretim öğrenim gören 5 öğrencide uyuz tespit edildi.

Okul ve pansiyon binasında dezenfekte çalışması başlatılırken, okulda eğitim- öğretime 1 Kasım Pazartesi gününe kadar ara verildi.

300 öğrenci, tedbir amacıyla pazartesi gününe kadar karantinaya alındı.

NELER OLMUŞTU?

Van Ekspres’in haberine göre, Van Başkale ilçesinde ilkokullarda kısa süre arayla çok sayıda çocukta uyuz hastalığı görülmesi paniğe neden oldu. Başkale Fatih ilköğretim okulu öğrencileri, okulları tadilat ta olduğu için okulun 300 öğrencisi Başkale Yatılı ilköğretim bölge okulunda eğitim görüyor.

Başkale Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nda (YİBO) eğitim gören 5 öğrencide uyuz hastalığı tespit edildiği iddiaları ile çalkalanıyor. İlçede birçok veli öğrencilerini bir süre okula göndermeyeceklerini söyleyerek, İl Sağlık Müdürlüğünden ilçeye doktor ve çevre sağlık ekipleri göndermelerini talep etti.

Öğretmenler ise 5 öğrencide tespit edilen uyuz hastalığını Milli eğitime bildirmesine rağmen halen bir tedbir alınmasından yakındılar. bu haberde sonra okul bir haftalık tatile girdi. 

Van Ekspres

İlginizi Çekebilir

van asayiş haberleri

Van’da Aranan Şahıs Çalıştığı İnşaatta Yakalandı

Van’da Aranan Şahıs Çalıştığı İnşaatta Yakalandı Van il Jandarma Komutanlığı, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir