Turistik Doğu Ekspresi Geçtiği İllerde Coşkuyla Karşılandı

Turistik Doğu Ekspresi Geçtiği İllerde Coşkuyla Karşılandı

Pandemi nedeniyle seferlerine ara verilen Turistik Doğu Ekspresi, Erzincan, Erzurum ve Kars’ta coşkuyla karşılandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs pandemisi iki yıl boyunca birçok sektörü etkiledi.

Türkiye’de ise Covid-19 pandemisi nedeniyle alınan önlemler arasında Turistik Doğu Ekspresi’nin durdurulması da yer aldı.

2020 yılının Mart ayında seferleri durdurulan Turistik Doğu Ekspresi, 21 ay aranın ardından gerçekleştirdiği sefer ile yeniden başladı. Türkiye’nin doğal güzelliklerini görme imkanı sunan Doğu Ekspresi, gerçekleştirdiği seyahat esnasında birçok farklı şehre uğrayarak hem yöre halkına gelir kaynağı sağlarken hem de seyahat eden vatandaşlara Türkiye’nin birçok ilini ve doğal güzelliğini görme imkanı sağlıyor.

Bu kapsamda 21 aydır ara verilen Turistik Doğu Ekspresi, uğrak noktaları olan Erzincan ve Erzurum’da davullu zurnalı karşılanırken son durak olan Kars’ta ise Kafkas dansları ile karşılandı.

Erzincan’ın İliç ilçesinde yaşayan vatandaşlar, Ekspresin yeniden ilçelerine gelmesini coşkuyla karşılayarak yolcuları bayram havasında ağırladı.

Ekspres’i Erzincan’ın İliç ilçesinde karşılayan vatandaşlar yolcuları davul, zurna ve halk oyunları eşliğinde karşıladı.

Ekspres’in İliç’e gelmesini özlediklerini, bu durumun gurur verici ve eğlenceli olduğunu söyleyen vatandaşlar, ilçeleri için değerli olduğunu da belirtti.

TURİSTİK DOĞU EKSRESİ HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Ankara’dan Kars’a giden, Agatha Christie’nin ölümsüz romanıyla dünya çapında şöhret kazanan Doğu Ekspresi’nin turistik versiyonu, yolcularını bu coğrafyadaki masalsı dünyaya taşıyor ve hafızalardan silinmeyecek bir tatil vadediyor.

Tren, yolcularına el değmemiş manzaraları görme, bozulmamış bir doğada bulunma ve yeni bir kültürle tanışma fırsatı sunuyor.

Pandemi nedeniyle ara verilen Turistik Doğu Ekspresi’ne duyulan özlem bu ay nihayet sona eriyor.

28 Mart 2020 tarihinden beri ara verilen seferlere TCDD 15 Aralık’ta yeniden başladı. 2022 fiyat tarifesinin de belli olduğu şu günlerde belki de Kars’ı keşfetmenin zamanı gelmiş de geçiyordur bile.

İstanbul’dan Ankara’ya uçakla gitmek en mantıklısı.

THY biletleri ile İstanbul Ankara seferleri 250 liradan başlıyor.

Tren biletinin kişi başı ücreti 650 lira olarak belirlendi.

Ankara’dan kalkan Kars’a doğru hareket eden yolcular hem farklı lezzetleri tadıyor hem tarihi ve kültürel değerleri görme imkanına kavuşuyor.

#turistiktren #doğuekspresi #turistikdoğuekspresi

İlginizi Çekebilir

van kurban bayramı

Van’da Bıçakçıların Kurban Bayramı Mesaisi Başladı

Van’da Bıçakçıların Kurban Bayramı Mesaisi Başladı Van’da yaklaşık 60 yıldır bıçak bileyen Muzbah Cengiz’in Kurban …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.