Sayaçları Direğe Çıkaran VEDAŞ’a Tepki

Van’ın İpekyolu ilçesinde Bostan içi Yalım Erez Mahallesi 3. Bölgede oturan vatandaşlar,  elektrik sayaçlarının direklere asılmasından rahatsızlık duydukları için şikayette bulundu.  

Mahalle sakinleri, VEDAŞ Müdürünün elektrik sayaçlarını direklere asma talimatı üzerine toplanarak bu işlemin 15 Ocak tarihine kadar durdurulmasını rica etti.  Bu konu hakkında düşüncelerini belirten mahalle sakinlerinden biri olan Nihat Duman, “VEDAŞ müdürünün talimatı ile elektrik sayaçlarımızı direklere asmak için görevliler bugün polis ekipleriyle birlikte mahallemize geldi. Bizlerde bu işlemin yapılmaması için genç, kadın, erkek, çocuk, yaşlı demeden toplandık. Mahalle sakinleri olarak bu durumu kabul etmiyoruz. Görevliler talimattan dolayı ısrarla takacaklarını belirtiyorlar ve biz de bu durumu kabul edemiyoruz. Bu konuda tüm kuruluşların bize yardımcı olmasını istiyoruz.” dedi.  

Haber/Video: Van Gazetesi

#VanHaber #SonDakika #Vedaş

İlginizi Çekebilir

van haber husumetli aileler

Van’da Husumetli Aileler Barıştırıldı

Van’da Husumetli Aileler Barıştırıldı Van’ın Çaldıran ilçesinde aralarında husumet bulunan iki aile kanaat önderlerinin girişimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir