sağlık bakanlığı personel alımı
Sağlık Bakanlığının Alım Yapacağı 85 Bin Personelin Kadroları Belli Olmaya Başladı..

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı 32 Bin Tıbbi Sekreter Alımı Şartları Nedir? İlan Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı bünyesine sözleşmeli olarak sekreter alımı gerçekleştirecek. Peki Sekreter şartları nelerdir? Maaşları ne kadar olacak? İlan ne zaman yayımlanacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı bekleniyor. Geçtiğimiz gün duyurulmuş olan personel alımı ilanına göre Sözleşmeli personel alımı beklenmeye başlandı. Bu kapsamda edinilen bilgiye göre Bakanlık en çok sekreter alımında ilana çıkacağı öğrenildi. Peki Sağlık Bakanlığı Personel Alımı ilan detayları nelerdir? Kimler Sekreter olabilir?

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı Personel Alımı Müjdesi Geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün yayımladığı müjde ile 2022 yılı bünyesine 85 bin personel alımı yapılacağını duyurdu. Bunun üzerine adaylar alım yapılacak kontenjanları beklemeye başladı. Son dakika olarak edindiğimiz bilgiye göre ağırlıklı olarak yapılacak kadrolar belli oldu.

Bakanlığın 85 bin personel alımı müjdesine ve kısa bilgilendirmeye aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

32 Bin Sekreter Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamaya göre 32 bin sekreter alımı yapılacağını belirtti. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklama da 32 bin Poliklinik odası olduğunu bildirdi. Daha önceki açıklamalarında da Türkiye Geneli Sekreter alımı yapılacağını bildirmişti. Gelen yeni açıklama şöyle:

“Bu dönemde 32 bin poliklinik odamız var. Tüm bu poliklinik odalarında hizmet vermek üzere, bu yıl tıbbi sekreter koyacağız. Hekimler, sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak. Bu sayede hekimlerin hastaya daha fazla odaklanmasına, daha iyi hizmet vermesine imkan sağlanacak. Yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü hep beraber göreceğiz. Toplam 85 bin atama bu yıl içerisinde yapılacak. Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu yıl hepsini alacağız. Sırayla gruplar halinde alım gerçekleşecek. Sabırla izlersek yıl sonu aramızda yeni arkadaşları göreceğiz”

85 Bin Personel Alımı Yapılacak Kadrolar Belli Olmaya Başladı!

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı için ağırlıklı olarak Hemşire alımı yapılacağı açıklandı. Ayrıca 81 Şehirde bulunan Polikliniklerde Doktor ve Hekimlere Sekreter alımı yapılacaktır. Bunun üzerinde adaylar Sağlık Bakanlığı sekreter alımı hakkında başvuru şartları ve ilan detaylarını araştırmaya başladı.

32 Bin Sekreter Alımı İçin KPSS Şartı Olacak mı?

Sağlık Bakanlığına Sekreter alımları Sözleşmeli olarak 4/B kapsamında yapılacak. Bu kapsamda ÖSYM aracılığı ile gelecek olan tercih kılavuzu ile başvuru alınacaktır. Buna göre adayların 2020 yılında yapılmış olam Kamu Personeli Seçme Sınavından puana sahip olmaları gereklidir. Sekreter alımlar Lise veya Ön Lisans mezunlarından yapılacağı düşünülmektedir.

Sekreter Alımı Şartları Ne Olacak?

Bakanlık genel olarak adaylardan 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları arayacak. Buna göre ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak” şartları aranacak.

Ayrıca, alım yapılacak alanda eğitimini almış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Lise mezunu veya Ön Lisans Mezunu olmak şartları aranacaktır.

Sekreter Alımları Hangi Alanlarda Yapılacak?

    Tıbbi Sekreter,
    Tıbbi Sekreter-Poliklinik,
    Tıbbi Sekreter-Laboratuvar,
    Hasta Kabul Görevlisi,
    Tıbbi Sekreter-Ameliyathane,
    Tıbbi Sekreter-Klinik,

Sağlık Bakanlığı Sekreter Alımı İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Sağlık Bakanlığı sekreter alımları için tarihler Eylül ayında belli olacak . Bakanlığın yayımladığı duyuru ile alımların Bu yıl içerisinde yapılacağı bilinmektedir. Buna göre ilan Eylül veya Ekim ayında yayımlanması bekleniyor.

Kaynak: Van Postası

Diğer Güncel İş İlanı Haberleri İçin TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Van Edremit İşkur Typ Milli Eğitim Müdürlüğü Kura Sonuçları Açıklandı

Van Edremit İşkur Typ Milli Eğitim Müdürlüğü Kura Sonuçları Açıklandı Typ kapsamında asil olarak hak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir