sağlık bakanlığı tercih kılavuzu

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel Alımı İçin Beklenen Tercih Kılavuzu Ekranı Açıldı

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel Alımı İçin Beklenen Tercih Kılavuzunu Ekranı Açıldı

Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanlığı tarafından Sağlık Bakanlığına 30.000’i sözleşmeli sağlık personeli, 10 bini de sürekli işçi olmak üzere, toplam 40 bin pozisyon/ kadro ihdası yapılmıştı.

Kısa bir süre öncede Sağlık Bakanı da ilk etapta 20 bin sağlık personeli alınacağını duyurmuş ve alınacak branşları açıklamıştı.

Bu açıklamasındı;

10.348 HEMŞİRE,

1.600 EBE

6.604 SAĞLIK TEKNİSYENİ/ SAĞLIK TEKNİKERİ ile

Psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçileri alımı yapılacağını belirtmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu açıklamasından sonra 20 bin sözleşmeli sağlık personeli için başvuru kılavuzunun ÖSYM‘ye gönderildiğini duyurmuştu.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün ise dün konuya ilişkin bir açıklama yapmıştı.

ÖSYM Başkanı twitter hesabından;

‘Değerli adaylarımız, Sağlık Bakanlığının 20.000 sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin kılavuz çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Yarın kılavuzu yayımlayacağız ve tercih sürecini başlatacağız. Sizlere ve sağlık camiasına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.’ mesajını paylaşmıştı.

Söz konusu tercih kılavuzu ise az önce ÖSYM sayfasında yayınlandı.

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar Sağlık Bakanlığı KPSS-2021/10 Tercih Kılavuzuna saat 11.30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar, tercihlerini 16 – 22 Aralık 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin aşağıdaki internet adresinden 22 Aralık 2021 tarihinde saat 23.59’a kadar yapabileceklerdir.

Tercih işlemleri, bağlantıda yer alan KPSS-2021/10 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır.

Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

TERCİH KILAVUZU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

öğretmen hayat kurtardı

Öğretmenden Hayat Kurtaran Hareket

Öğretmenden Hayat Kurtaran Hareket Muş’ta okulda nefes borusuna şeker kaçan 12 yaşındaki ilkokul öğrencisi, sınıf …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.