Sağlık Bakanlığı 10 Bin Sürekli İşçi Alımı Kura Çekimi Sonuçları Canlı İzle

Duyuru

06 Nisan 2022 Çarşamba günü kura çekilişi yapılan Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir illeri için sonuçlar açıklanmıştır.

Diğer iller için kura çekilişi Bugün (07 Nisan 2022 Perşembe) yapılacak olup, sonuçları aynı gün saat 22:00 den sonra açıklanacaktır.

Kura sonuçları aynı gün saat 22:00′ den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr/ internet adresinden ilan edilecektir.

Sağlık Bakanlığı 10 bin sürekli işçi alımı için yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

‘Kura tarihi ve saati, kura yeri, kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 06-07 Nisan 2022 tarihlerinde Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde gerçekleşecektir. Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında kura salonuna katılımcı alınmayacaktır. Kura çekilişi Bakanlığın YouTube kanalından https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi yayınlanacaktır.

Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

İŞKUR SAĞLIK BAKANLIĞI NİHAİ LİSTEYE NASIL BAKILIR?

esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden İŞKUR şifreniz ve TC kimlik numaranız ile giriş yapın.

Sağlık Bakanlığı İŞKUR üzerinden başvurularını aldığı 10 Bin işçi alımı sonuçlarına ait kura çekimi yapılıyor. Başvuruları olumlu geçen adaylar için kura çekim işleminden sonra asıl ve yedek adaylar kurayla belirleniyor.

Kuraya Girecek Meslek gurupları

Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi, Klinik Destek Elemanı, Şoför, Elektrikçi, İnşaat Boyacısı/Boyacı, Marangoz, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı kadroları kurayla belirlenecek.

Hangi Meslekten Kaç Kişi Alınacak?

  • 4.032 Temizlik Görevlisi,
  • 1.452 Güvenlik Görevlisi (Silahsız),
  • 1.844 Klinik Destek Elemanı (Hastane),
  • 465 Şoför,
  • 642 Elektrikçi (Genel),
  • 245 İnşaat Boyacısı/Boyacı,
  • 106 Marangoz,
  • 537 Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı,
  • 435 Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı,
  • 242 Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı,

Sağlık Bakanlığı Listeleri Nerede Yayımlayacak?

Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı 10 Bin işçi alım başvurularını İŞKUR üzerinden gerçekleştirmişti.

Sağlık Bakanlığı Bugün saat 22:00’da https://iscisonuc.saglik.gov.tr adresinde asıl ve yedek listeleri yayımlayacak.

İlginizi Çekebilir

van en büyük ilçesi hangisi

Van’ın En Güzel İlçesi Hangisi?

Van’ın En Güzel İlçesi Hangisi? Sokak röportajları ile Van’ın nabzını tutan Van Gölü Tv Muhabirleri, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.