Sağlık Bakanı Koca Van’a Geliyor!

Van koronavirüs vakalarının en çok arttığı 5 ilin içerisine girerken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın değerlendirme yapmak üzere 10 Eylül Perşembe günü (yarın) kente geleceği öğrenildi.

Türkiye koronavirüsle mücadelesinde zorlu süreçten geçiyor. Ülke genelinde en hızlı vaka artışının görüldüğü 5 il içerisinde yer alan Van ise alarm veriyor. 

BAKAN KOCA KENTE GELİYOR

Van’daki koronavirüs vakalarını değerlendirmek üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yarın sabah saatlerinde kente geleceği öğrenildi. Bakan Koca’nın Vali Mehmet Emin Bilmez ve İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Mahmut Sünnetçioğlu’nun da yer aldığı kurulla görüşme yapacaüı ve son durum hakkında bilgi alacağı bilgisine ulaşıldı.

VAN’DA AÇIKLAMA YAPMASI BEKLENİYOR

Yarın Van’a gelecek olan Bakan Fahrettin Koca’nın yapılacak değerlendirme toplantılarının ardından basının karşısına geçmesi bekleniyor. 

VAN’I İLK 5 İL ARASINDA GÖSTERMİŞTİ

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından, hasta sayısının arttığı 5 ili paylaşmıştı. Bakan Koca paylaşımında, “Son hafta günlük hasta sayısı en çok artan illerimiz; Van, Karaman, Erzincan, Çankırı ve Kayseri. Ağır hasta sayısı en çok olan illerimiz; İstanbul, Ankara, Konya, Erzurum ve Yozgat. Tedbirlere birlikte uyarak başarılı olabiliriz. Birlikte tedbirli olalım” ifadelerini kullanmıştı.

Wan Haber

İlginizi Çekebilir

Van'da halk ekmeğe zam

Van’da Ekmeğe Zam

Van’da Ekmeğe Zam Van’da bu yıl sık sık gündemi meşgul eden zamlar gelmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.