Pandemi Nedeni ile İki Yıldır Ara Verilen Erciş İnci Kefali Festivali Başlıyor

Pandemi Nedeni ile İki Yıldır Ara Verilen Erciş İnci Kefali Festivali Başlıyor

Pandemi nedeni ara verilen Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivalinin 10. için hazırlıklar başlıyor.

Dünyada sadece Van Gölü’nde yaşayan ve üreme döneminde suyun akışının tersine yüzerek göç eden İnci Kefalinin eşsiz yolculuğu başladı.

Erciş Balık Bendi’nde üreme döneminde suyun akışının tersine yüzen İnci Kefallerini izlemek için çok sayıda yerli ve yabancı turist bölgeye akın ediyor.

Bu kapsamda Erciş Kaymakamlığı ve Erciş Belediyesi katkılarıyla “10. Erciş Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali” düzenleniyor.

Hazırlıklarına başlanılan ve bu yıl 10. yapılacak festival 3, 4 ve 5 Haziran tarihleri arasında yapılacak olup katılımcılara 3 gün boyunca unutulmaz bir gün yaşatacak.

Festival ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilli Nuri Mehmetbeyoğlu şu ifadelere yer verdi;

‘Her sene Erciş’imizin Balık Bendi mevkiinde İnci Kefali’nin muazzam hayatta kalma mücadelesine tanık olmamız vesilesi ile gerçekleştirdiğimiz İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivaline 2 senedir pandemi dolayısı ile ara vermek durumunda kalmıştık bu sene pandemiye karşı vermiş olduğumuz etkin ve verimli mücadele sonucunda 10. İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali’ni gerçekleştireceğiz.

3-4-5 Haziran 2022’de herkesi Erciş Balık Bendine bekliyoruz.’

İlginizi Çekebilir

van son dakika silahlı kavga

Van’da Silahlı Kavga:1 Ölü

Van’da Silahlı Kavga 1 Ölü Edilen bilgilere göre olay; akşam saatlerinde  Van’ın İpekyolu İlçesi İskele Caddesinde meydana geldi. İddialara göre, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir