Mutasyonlu Kovid Virüsü Van’a da Sıçradı!

Mutasyona uğramış Kovid virüsü Van’a da sıçradı. Yurt dışından kente gelen kişinin testinde mutasyonlu koronavirüs tespit edildiği öğrenildi.

İlk olarak İngiltere’de görülen mutasyonlu koronavirüs Türkiye’de de yaygınlaşmaya başladı. Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mutasyona uğramış Kovid-19 salgının Türkiye’de 17 şehirde ve 128 kişide görüldüğü belirtmişti. Bu kentlerden birinin de Van olduğu ortaya çıktı.

VAN’DA MUTASYONLU KOVİD ALARMI

Vanbulten.com’un haberine göre Mutasyonlu koronavirüs Van’a da sıçradı. Yurt dışından Van’a geldiği öğrenilen bir kişinin, yapılan Kovid testinde mutasyonlu virüs tespit edildi. Memur-Sen TOKİ’deki ikametinde karantinaya alınan kişi için evinin önüne zırhlı araç konumlandırıldığı ifade edildi.

Kentteki mutasyonlu virüs vakaları hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi. Yurtdışından gelen kişinin kimlerle temas ettiğini tespit etmek için filyasyon çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

ERDOĞAN: MUTASYONLA İLGİLİ OLUMSUZ GELİŞMELER VAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada,  “Mutasyonla ilgili bazı olumsuz gelişmeler var.

Van Bülteni

İlginizi Çekebilir

Van’daki Toplu Taşıma Araçları İçin Yeni Karar

Van'daki Toplu Taşıma Araçları İçin Yeni Karar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir