Milli Egemenlik Caddesindeki Depolama Alanı Kaldırıldı

Egemenlik Park’ı önünde bulunan minibüs depolanma alanı haberimiz üzerin kaldırıldı. Cadde de yoğun olan trafik, burada depolanan minibüsler yüzünden zaman zaman kitlenme noktasına geliyordu. Minibüsçülerin artık burada depolanmak yerine gelip orada yolcularını aldıktan sonra ayrılıyorlar.

Özellikle şehir içindeki trafiği olumsuz etkileyen minibüs ve otobüsler, zaman zaman trafiğin kitlenmesine neden oluyor. Milli Egemenlik Park’ı önünde depolanan minibüs depolama alanı haberimiz üzerine kaldırıldı. Depolama alanının kaldırılmasıyla burada trafikte ciddi anlamda bir rahatlama oldu.

Daha önce gelip yolcularını alıp gitmeleri yerine burada depolanan minibüsler, trafiği alt üst ediyordu. Burada depolanan minibüsler, fazla yolcu almak için birbiriyle yarışıp, trafiği felç ediyordu. Tıka basa yolcu alarak kuralları hiçe sayan minibüsleri gündeme getirmemizle buradaki depolama alanı yetkililer tarafından kaldırıldı.

Milli Egemenlik Caddesi’nde trafik kurullarına uyulmadan yapılan beklemeler, yolcu indirip bindirmeler ortadan kaldırıldı. Van Büyükşehir Belediyesi burada düzenlemeye giderek, depolama alanını kaldırdı. Artık minibüsçüler gelip orada yolcularını aldıktan sonra ayrılıyorlar.

Milli Egemenlik Caddesi’nde bulunan ve Yeni Mahalle, Karşıya, Esenler Mahallelerine çalışan minibüslerin burada depolanması yüzünden zaman zaman trafik içinden çıkılmaz bir hal alıyordu. Haberimiz üzerine harekete geçen yetkililer, buradaki depolama alanını kaldırarak, trafiğin daha akışkan hale gelmesini sağladı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

İlginizi Çekebilir

Van Gölü Yeni Balık Türü

Van Gölünde Yeni Balık Türü Görüntülendi

Şimdiye kadar sadece İnci Kefali Balığının yaşadığı bilinen Van Gölünde yeni bir canlı türü görüntülendi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir