van haber
Maalesef Türkiye 1.siyiz

Maalesef Türkiye’de 1. yiz

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, maalsef kötü haberi verdi. Bilmez, Türkiye’de en çok uyuşturucu ve sigara kaçakçılığının Van’da yapıldığını belirtti.

Vali Mehmet Emin Bilmez’in katılımıyla Edremit İlçesindeki bir kahvaltı salonunda 2019 yılı asayiş genel değerlendirme  toplantısı düzenlendi. Toplantıya, İpekyolu Kaymakamı Sinan Aslan, Edremit Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman, Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit ve kentte görev yapan gazeteciler katıldı.

Burada konuşma yapan Vali Bilmez, Emniyet Müdürlüğü bölgesinde ise asayiş olaylarında bir önceki yıla göre az bir düşüş yaşandığını kaydederek, “Bu yıl kaçakçılıkla mücadelede 5 ton 231 kilo eroin, 346 kilo esrar, 3 kilo Afyon sakızı, 92 kilo civarında metamfetamin, 3 bin hap, çok az bir miktar Hint keneviri ele geçirilmiş. Toplam 711 organizatör veya şüpheli yakalanmış, bunlardan 281’i tutuklu. Kaçakçılıkta ise 1 milyon 283 bin kaçak sigara yakalanmış. Maalesef bunda da Türkiye’de birinciyiz. 5,5 ton civarında kaçak akaryakıt yakalanmış. Geri kalan çay kaçakçılığı, nargile tütünü, bin cep telefonu, 23 kilo da İran’dan getirilen kaçak safran, 13 tabanca, bir av tüfeği yakalanmış. Kaçakçılıkla ilgili de bin 800 şüpheliye işlem yapılmış, bunlardan 134’ü tutuklu. Polis bölgesinde 7 ölümlü, 1250 de yaralanmalı trafik kazası meydana gelmiş. 2 bin 446 kişi bu kazalarda yaralanmış. Bir önceki yılla kıyasladığımızda yüzde 50 civarında bir düşüş var. Emniyet bölgesinde 362 bin araç yıl boyu denetlenmiş, trafikten men edilen araç ise 3 bin 166. Yapılan çalışmalarda  792 kişiye işlem yapılmış. Aranan 156 şahıstan 104 ü yakalandı ve şu an tutuklu. Polisin aileleriyle görüşerek ikna çabası sonucu ise 15 terörist teslim olmuştur” şeklinde konuştu.

Kaynak: WanHaber

İlginizi Çekebilir

Van Valiliği Son Dakika

Van Valiliğinden Önemli Uyarı!

Van Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 ile mücadele kapsamında uyarıda bulunarak temaslı kişiler ile ilgili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir