van haberleri son dakika
Kulanım Tarihi Geçmiş Ürünler Satılırken Yakalandı

Kulanım Tarihi Geçmiş Ürünler Satılırken Yakalandı

Kulanım Tarihi Geçmiş Ürünler Satılırken Yakalandı

Van’ın İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığının yürüttüğü çalışma sonunda, son kullanma tarihi geçtiği halde satışa sunulan kuru yemiş ele geçirildi.


Koordineli bir şekilde şehir merkezinde seyyar satıcıların cadde ve sokaklarda satış yapmasını engellemek amacıyla denetim gerçekleştiren ekipler; toplamda 90 paket incir, 40 kilo kadar açık olarak satışı yapılan kuru yemiş ele geçirdi. Tüm dünyada ve ülkemizde etkili olan korona virüs pandemisini göz ardı eden seyyar satıcılar, son kullanma tarihi geçen paketli ürünleri paketlerinden çıkararak, açık bir şekilde satışını yapmaya çalışırken ekiplerin ortak yürüttüğü çalışma ile hem hijyen açısından koşulsuz olan hem de son kullanma tarihi geçen bu ürünlere el koyarak imha etti.


Denetimlerini sürdüren zabıta ekipleri; sağlıksız, son kullanma tarihi geçmiş veya kusurlu ürünlerin vatandaşa satılmasına izin vermemek için çalışmalarını sürdürüyor.

İHA HABER

VAN’IN İPEKYOLU BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ İLE VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRE BAŞKANLIĞININ YÜRÜTTÜĞÜ ÇALIŞMA SONUNDA, SON KULLANMA TARİHİ GEÇTİĞİ HALDE SATIŞA SUNULAN KURU YEMİŞ ELE GEÇİRİLDİ (YUNUS TUĞRUL/VAN-İHA) Van’ın İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığının yürüttüğü çalışma sonunda, son kullanma tarihi geçtiği halde satışa sunulan kuru yemiş ele geçirildi.

İlginizi Çekebilir

van haber

Van’da halk ekmek satışları durduruldu!

Van’da 3 ilçede halk ekmek satışları durduruldu! Van’ın Edremit, İpekyolu ve Tuşba Belediyeleri halk ekmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.