Son Dakika Van HAberleri
Karantinaya alınan mahallede tedbirler alındı

Karantinaya Alınan Van’daki Mahallede Tedbirler Arttırıldı

Ağrı’da tahliye olup Van’ın İpekyolu ilçesindeki evine gelen şahsın daha sonra yapılan korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine Yalım Erez Mahallesinin 3 ve 4’üncü sokağı ile Ertuş Caddesi üzerinde bulunan 76 ev karantinaya alındı.

Ağrı’da tahliye olup Van’ın İpekyolu ilçesindeki evine gelen şahsın daha sonra yapılan korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine Yalım Erez Mahallesinin 3 ve 4’üncü sokağı ile Ertuş Caddesi üzerinde bulunan 76 ev karantinaya alındı.   Ağrı’nın Patnos ilçesindeki ceza infaz kurumundan 12 Nisan 2020 tarihinde tahliye olup İpekyolu ilçesi Yalım Erez Mahallesi 4’üncü sokaktaki ikametine gelen S.K.’nın korona virüs testi pozitif çıkmıştı.

Bunun üzerine 25 Nisan 2020 tarihinde 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan S.K.’nın eşi A.K.’nın da korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine hastaneye sevk edildi. Mahallede korona testlerinin pozitif çıkmasının  ardından Van Valiliği kararıyla Bostaniçi Yalım Erez Mahallesi’nin 3 ve 4’üncü sokağı ile Ertuş Caddesi üzerinde bulunan 76 ev karantinaya alındı.   Karantinanın uygulandığı bölgede güvenlik önlemleri arttırılırken, sağlık ekipleri de çalışmalarını sürdürüyor.

Şehrivan Gazetesi (Meral Yıldız Özel Haberi)

İlginizi Çekebilir

Van Son Dakika Haberleri

Van Valiliği Son Sayıları Açıkladı

Van Valiliği şehirdeki koronavirüs vakalarıyla ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. Valiliğinden yapılan açıklamada; “İlimizde koronavirüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir