Van Corona Virüsü
İran’da Corona Virüsünde 2 kişi öldü. Vanlılar Tedirgin!

İran’da Corona’dan 2 Kişi Öldü Vanlılar Tedirgin!

İran’ın Kum kent’inde 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan ve 42 kişinin de tedavi altına alınmasıyla neden olan Corona Virüsü Vanlılarda tedirginlik yarattı.

İran merkezli Mehr Haber Ajansı, ülkede yeni tip corona virüsü (Covid-19) saptanan iki kişinin hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu.

Yapılan haberden sonra basına açıklamada bulunan hükûmet sözcüsü ülkede iki şüpheli hasta üzerinde yapılan corona virüsü testlerinin sonuçlarının pozitif geldiğini doğrulayarak,vakaların Kum kentinde görüldüğü ve enfekte olmuş iki hastanın da izole edildiği açıkladı.

Bu açıklama, Van’da tedirginlik yarattı. Günlük yüzlerce İranlı turistin geldiği kentte, halk haberi duyduktan sonra sosyal medya üzerinde Van Valiliğine önlem alınması için farklı tedbir tekliflerinde bulundu.

Vanlıların en tedirgin olduğu konulardan biri kaçak yollarla Van’a giriş yapanlar nasıl bir denetime tabi tutulacakları olurken,Esnaflar da ise pasaportla gelen turistler konusunda temkinli davranılması gerektiği görüşü hakim.

Konuyla ilgili Van Valiliği tarafından henüz İranlıların Van’a gelmesine yönelik bir açıklama yapılmazken,nasıl önlemlerin alınacağı da merak konusu.

Van ile İran’ın Kum kenti arasındaki mesafe 1034 km ile arabayla yolculuk yaklaşık 12 saat sürüyor.

Şu ana kadar dünyada corona virüsü bağlantılı 2 binden fazla ölüm yaşandı ve 75 bin 199 vaka doğrulandı. 6 ölüm dışında can kaybı yaşanan tüm vakalar Çin’de görüldü.

Gazete Havar (Serhat Tebiş)

İlginizi Çekebilir

Edremit Yöresel Ürün Pazarı

Edremit’in Yöresel Ürünleri İçin Pazar Açılıyor

Van’ın saklı cenneti olup özellikle meyve ve sebze bahçeleri ile bilinen Edremit ilçesinde, kadın emeğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir