Hollanda Basını Aşı Çalışmalarında Van’ı Örnek Gösterdi

Hollanda Basını, pandemi ile mücadele kapsamında, Van‘ın Gevaş ilçesi Bağlama Köyündeki zorlu doğa koşullarda sağlık personellerinin yürüttüğü aşı çalışmalarını örnek gösterdi.

Hollanda’da RTL Nieuws Televizyon Kanalı, Van’ın Gevaş ilçesi Bağlama Köyündeki zorlu doğa koşullarda sağlık personellerinin Pandemi ile mücadele kapsamında yürüttüğü aşı çalışmalarını dünyaya örnek gösterdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Hollanda’daki televizyon kanalının, Van’daki sağlık ekiplerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı uygulamak için yaptığı çalışmaların örnek gösterildiği haberini ‘Bu ülkeyle gurur duymak için çok nedenimiz var.’ yorumuyla paylaştı.

Görüntülerde spikerler, Hollanda’da bazı aşı yerlerinin kış şartları dolayısıyla kapalı olduğuna dikkat çekiyor ve Türkiye’deki sağlık ekiplerinin olumsuz hava koşullarında en ücra yerlerdeki vatandaşlara bile Kovid-19 aşısı yapmak için ulaştığını belirtiyor.

  #VanHaber #Aşı #Hollanda

İlginizi Çekebilir

erciş lahanası hasadı

Erciş’te Lahana Hasadı Başladı

Erciş’te Lahana Hasadı Başladı Van’ın Erciş ilçesinde yetiştirilen lahana, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin ihtiyacını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir