Hakkari’de Hem Şaşırtıcı Hem de Eğlendirici Gösteri

İstanbul’dan, Hakkari‘nin Yüksekova ilçesine gelerek deney yaparak çocukları hem eğlendiren hem de şaşırtan gösteri yapıldı.

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri kapsamında Yüksekova Bilim ve Sanat Merkezinin bahçesinde düzenlenen “Yüksekova Bilim Armonisi” şenliğine İstanbul’dan gelen “Yaratıcı Zihinler” ekibi de katıldı. Kurdukları sahnede deneyler yapan ekip, öğrenci ve öğretmenler tarafından ilgiyle karşılandı. Deneyler yapan Ömer Kaan Karahan, “Öğrencileri eğlendirmek için buradayız.

Özellikle pandeminin verdiği stres sonrası bizde bilim üzerine deneyler yaparak öğrencileri eğlendirdik. Milli Eğitim bünyesinde böyle bir girişim yaptık. Yaklaşık 12 deney gerçekleştirdik. Özellikle çocukların gündelik hayatta gördükleri olayları biz de deneylerle sağlıyoruz ve bilim sevgisini aşıyoruz. Biz bu işi 8 yıldır yapıyoruz. Yüksekova’yı bu güzel programdan mahrum etmemek için İstanbul’dan geldik. Bizi buraya çağıran eğitim camiasına teşekkür ederiz” dedi.

İlginizi Çekebilir

vanlı milli sporcu

Dünya Üçüncüsü Vanlı Sporcuya Davullu-Zurnalı Karşılama

Dünya Üçüncüsü Vanlı Sporcuya Davullu-Zurnalı Karşılama İtalya’da yapılan şampiyonada dünya üçüncüsü olan Vanlı milli kick …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir