Gergin Kongre Sonrası Vanspor Başkanı Açıklama Yaptı

Vanspor’da gerçekleşen genel kurulda aday kalmayınca yeni başkan seçilemedi. Mevcut Başkan Servet Yenitürk son durum hakkında bilgi verdi.

Vanspor’un bugün gerçekleşen genel kurulunda Murat Çevik’in salonu terketmesi, Turgut Lenk’in ise listesindeki adayların delege olmamasından dolayı aday kalmayınca yeni başkan seçilemedi.

Kulübün mevcut başkanı Servet Yenitük, kongre sonrası yaptığı basın açıklamasında Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Emin Bilmez ile görüşeceklerini açıkladı.

“YA KAYYUM ATANACAK YA DEVAM EDECEĞİZ”

Yenitürk yaptığı açıklamada, adayları reklam yapmakla suçlarken “Ya kayyum atanacak ya da göreve devam edeceğiz. Pandemiden dolayı 3 aylık süreçte yeni bir kongre yapılamayacak. Bu sebepten dolayı Vali bey ile görüşüp devam edip etmeyeceğimizi açıklayacağız” dedi.

FUTBOLCULARIN DURUMU NE OLACAK?

Vanspor’da sözleşmesi biten futbolcuların yeni seçilecek başkanı beklediğini kaydeden Yenitürk, “Bu süreçte yeni bir kongre gerçekleşinceye kadar takımdaki idareyi biz sağlayacağız. Bugünden itibaren futbolcularla görüşmelere başlayacağız” dedi.

Wan Haber

İlginizi Çekebilir

Van Valiliği Haber Son Dakika

Van Valiliği Yeni Tedbirleri Duyurdu

Van Valiliği Yeni Tedbirleri Duyurdu Van Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, pandemi tedbirleri kapsamında alınan yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir