emniyet personel alacak
Emniyet Genel Müdürlüğü 8000 Polis Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü 8000 Polis Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü 8000 Polis Alacak

Emniyet genel müdürlüğü resmi internet sayfası üzerinden EGM 8 bin polis memuru alımı yapacağını duyurdu. Adaylar başvurularını nasıl, hangi yaşta ve nasıl ücret yatırımı ile yapacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü binlerce polis alımı yapıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan personel alımlarına göre Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 8000 polis memuru alımı yapıyor. Ücret yatırımı yapmayan adayların başvurusu kabul edilmiyor.

EGM 8000 Personel Alımı İçin Kimler Başvuru Yapabilir

01 Ocak 1992 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olan adaylar başvuru yapabilecek. Adaylarda ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2020 veya 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak.

Sağlık durumu yönünden Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak.

Şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak.

Lisans mezunu olan adaylar ön lisans üzerinden başvuruda bulunamazlar. Bu şekilde başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum olmamak.

Başvuru Şekli ve Zamanı;

Başvurular 27 Aralık 2021 tarihinde başlamış olup 7 Ocak 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır.

Başvurular www.pa.edu.tr linki üzerinden yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

EMNİYET Müdürlüğü Resmi Sitesinden Yapılan Paylaşımda;

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) polis memuru olmak isteyen gençleri bünyesine katıyor. Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (6.400) erkek ve (1.600) kadın olmak üzere toplam (8.000) öğrenci alınacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde eğitim veren Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM), önlisans ve lisans mezunu adayların başvurularını kabul edecek. 28. Dönem polis meslek eğitim için POMEM’lere önlisans ve lisans mezunları başvurabilecek. Önlisans ve lisans mezunları ile birlikte Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğrenim kurumlarında eğitim görmüş adaylar da başvuru yapabilecek. 28. Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu (5.120) erkek, (1.280) kadın; önlisans mezunu (1.280) erkek, (320) kadın aday olmak üzere toplam (8.000) öğrenci planlanacaktır.

Aday Belirleme Ön başvuruları 27 Aralık 2021 – 07 Ocak 2022 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığı’na ait www.pa.edu.tr adresinden online olarak gerçekleştirilecek.

01 Ocak 1992 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olan adaylar başvuru yapabilecek. Adaylarda ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2020 veya 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (60,00) ve üzeri puan; Şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise 2020 veya 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden KPSS P3 puan türünden en az (48,00) ve üzeri puan almış olmaları şartı aranacak.

Önlisans mezunları için yapılan 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az (65,00) ve üzeri puan; Şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P93 puan türünden en az (52.00) ve üzeri puan almış olmaları şartı aranacak.

Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayacak. Sınava ilişkin giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi olan www.pa.edu.tr adresinden ilan edilecek.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlginizi Çekebilir

van büyükşehir personel alımı

Van Büyükşehir Belediyesi 33 Daimi İşçi Alacak

Van Büyükşehir Belediyesi 33 Daimi İşçi Alacak Van Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden olan BELVAN Ulaşım Sanayi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir