Son Dakika Van Haberleri
Son Dakika Van Haberleri

Elazığ’ın Vanspor’a Kötü Tezahüratına Ceza

PFDK, Elazığspor’a taraftarlarının Vanspor‘a etmiş olduğu küfürlerden dolayı 12 bin TL ceza kesti.

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu’nun toplantısı gerçekleşti. PFDK, geçtimiz hafta Vanspor’un deplasmanda Birevim Elazığspor’la karşılaştığı maçla ilgili tepki çeken bir karara imza attı.  

90 DAKİKA KÜFÜR ETMİŞLERDİ

Vanspor’un deplasmanda oynadığı maçta Elazığ tribünleri 90 dakika boyunca temsilcimize yönelik ağır küfür ve hakaretlerin yer aldığı tezahüratlarda bulunmuşlardı. Bu tezahüratların ardından PFDK’nın Elazığspor’a nasıl bir ceza vereceği herkes tarafından merak konusu haline gelmişti.

O KARAR AÇIKLANDI: BEDELİ 12 BİN TL 

PFDK taptığı toplantıda tepki çeken bir karara imza attı. Alınan karar şu şekilde;

“BİREVİM ELAZIĞSPOR Kulübünün, 01.12.2019 tarihinde oynanan BİREVİM ELAZIĞSPOR-VANSPOR FUTBOL KULÜBÜ TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 12.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BİREVİM ELAZIĞSPOR Kulübünün, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 2.800.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi.”

TARAFTARLAR TEPKİLİ

Her fırsatta Vanspor aleyhine ceza yağdıran PFDK’nın Elazığspor’a bu küfürlerin ardından 12 bin TL ceza vermesi, Vansporlu taraftarların tepkisini çekti. Kırmızı-Siyah’a gönül veren taraftarlar TFF’yi adaletli olmaya davet etti. 

Kaynak: Wanhaber

İlginizi Çekebilir

Van Edremit Belediyesi

Van Edremit’te Sıradışı Bir Etkinlik

Sosyal belediyeciliğe önem veren Van Edremit Belediyesi, Kent Meydanında düzenlenen basketbol ve penaltı yarışması ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir