Gülçen Orhan İddialara Cevap
Çığa Gülşen Orhan'ın Sebep Olduğu İddialarına İlk Cevap Yeğeninden

Çığa Gülşen Orhan’ın Sebep Olduğu İddialarına İlk Cevap

Gazeteci Bülent Aydemir’in “Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski AKP Van vekili Gülşen Orhan’a çığ tehlikesi var yola çıkmayın deniliyor, dinlemiyor, ilk çığın altında kalıyor, sonra gelen iş makinalarının yüksek desibeli ikinci çığı tetikliyor, korucu ve askerler şehit oluyor” iddiaların ilk cevap Gülşen Orhan’ın yeğini Affan Orhan’dan geldi…

İşte Sosyal Medya Üzerinde İddialara Verilen Cevaplar;

1. Sayın Aydemir;Bahsettiğiniz çığ olayının tamamen içinde olan biri olarak yazıyorum.. Lütfen sonuna kadar okuyun, Halen kar altında insanlar varken ve kendisi de çığın altından yaralı kurtulmuş bir insanla ilgili bir haber atıryorsunuz ortaya.

2-Bilinizki tamamen yalan, iftira ve hayal ürünüdür size iletilenler, Gülşen hanımla konuştuğumda cevap vermek gerektiğini söylediğimde “bu kadar cenaze varken ortada habere cevap yetiştirecek değilim” dedi, zaten hastaneden henüz çıkıp cenazelerle Çatağ’a gitti..

3.Gülşen Hanım cenaze konvoyu ile bitlis üzerinden bahçesaray a gidiyordu,yolda beni aradı,kimse bilmesin, olay yerine gidecem,sen de gel dedi Babası ve abisi de öndeki araçlarda cenaze konvoyundaydı,onlar bile bilmiyordu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Hanımın oraya gideceğini.

4-Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen hanım sadece tek araçla olay yerine gitti, ben de arkasından ona yetişmek üzere aracımla cenaze konvoyundan ayrıldım.. Aramızda 5 dakikalık mesafe vardı.

5-Olay yerine giden yolların kapalı olduğundan, gülşen hanımın iş makineleriyle bu yolu açtırdığını söylemişsiniz. Oysaki yol zaten açıktı ve Vali Bey’in orada çalışan 300 e yakın kişinin çalıştığı açıklaması ortada, sürekli afad ekipleri vatandaşlar gidiş geliş yapıyorlardı.

6- Çatakta yada herhangi bir yerde toplantıya katılmadı. Olay yerine gitti. Biz ondan hemen sonra vardık, aracımızı kimseyi engellemeyecek bir yere park ettik ve 200 mtlik kısmı da yürüyerek Gülşen hanımın yanına gidecektikki çığ koptu. Çok sis ve fırtına vardı.

7-Gülşen Hanım’ın da çığ altında kaldığını orada öğrendik. Telefonlar çok zor çekiyordu. Hemen ulaşabildiğim yetkililere bilgi verdim, Gülşen hanımın abisini aradım, tatvana varmışlardı, cenaze konvoyundan ayrılıp olay yerine gelmeye çalıştılar.

8-çığ altında kalmayan kim varsa onlarla birilerini kurtarmaya çalışıyorduk, Yaklaşık 20 dakika sonra Gülşen hanım kurtarıldı ve hastaneye gönderildi. Olay yerinde başkalarından öğrendim bunu. Hemen çıkan bir yaralıyı aracıma aldım hastaneye gittik.

9-Gülşen Hanım olay yerine giderken asla bir uyarıya muhatap olmadı ve zaten olması da söz konusu değildi.Çünkü vatandaşlar da Afad yada diğer ekipler de sürekli gidip geliyorlardı Bahsettiğiniz 3500 rakımlı kerapet dağı olay yerinden 5 km ötede alakasız bir yer.

10-Çığ altında kalan insanların çoğu görevliydi, bir kısmı ise yakınlarını arayan vatandaşlardı. Bülent Bey, sizi izleyen ve takip eden biri olarak bu habercilik faaliyetini sizin bu güne kadarki gazetecilik çizginizin hiç bir yerine oturtamadım.

11-Sizden ricam; gözlerimin önünde cereyan etmiş olan bir olayı kaynaksız, mesnetsiz ve illiyeti kopuk şekilde sunmuş olduğunuz hususunu yeniden düşünmeniz, çığdan hasbelkader sağ kurtulmuş birini ne kadar yaraladığınızın farkına varmanızdır.

12- Birilerinin meseleyi götürmeye çalışacağı yere sizin vardırmanıza anlam veremediğim gibi tabi bir afetten siyasi bir kazanç çıkarmaya çalışacaklara sizin çanak tutacağınızı düşünmek istemiyorum.

13-Çataktan değil Vandan gitti Gülşen hanım, yemekli toplantıdan değil hastaneden alınan Cenaze konvoyuna katılıp, konvoydan ayrılarak gitti. Güvenlik ekibi yada iş makinalarıyla değil sadece içinde olduğu tek araçla gitti..

14-Samimiyseniz eğer merak ettiğiniz herşeyi, her ayrıntıyı sizinle paylaşmaya hazırım..

İlginizi Çekebilir

Edremit Yöresel Ürün Pazarı

Edremit’in Yöresel Ürünleri İçin Pazar Açılıyor

Van’ın saklı cenneti olup özellikle meyve ve sebze bahçeleri ile bilinen Edremit ilçesinde, kadın emeğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir