Son Dakika Karantina Haber
Başkan Ensari Çaldıran'daki Karantina İddiaları Hakkında Bilgi Verdi

Çaldıran’daki Karantina İddialarına Başkan Açıklık Getirdi

Van’ın Çaldıran İlçesine bağlı Han Köyü için çıkan karantina iddialarına Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari açıklık getirdi.

Bugün bazı ulusal haber portallarında Van’ın Çaldıran ilçesine bağlı Han Köyü’nde koronavirüs dolayısıyla karantina uygulandığıiddia edilmişti.

Konu ile ilgili WanHaber.com’a konuşan Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, köy için şu anda karantinanın söz konusu olmadığını belirtirken koronavirüs şüphelerine rastlanıldığını doğruladı.

“KÖYDE TAZİYE VARDI”

Köyde  koronavirüsle ilgili şüphelerin olduğuna dikkat çeken Başkan Ensari, “Köyde birkaç gün önce taziye vardı. Tekirdağ’dan gelen bir misafirimizde koronavirüs şüphesine rastlanıldı. Tedbir amaçlı bütün köyün koronavirüse karşı bir taramadan geçirilmesi kararlaştırıldı” dedi.

“ESNAFIMIZIN DAHA DİKKATLİ OLMASI GEREKİYOR”

Başkan Ensari, ilçe genelinde tedbirleri sıkı uygulayarak koronavirüs salgınına karşı önlem aldıklarını açıklarken; “Özellikle esnafımızı tek tek gezerek bilgilendiriyoruz ve maske ile eldiven veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki bu salgın tehlikeli ve günde bir çok kişi ile görüşen esnafımızın bu konuda çok dikkat etmesi gerekiyor. Tek temennimiz bu salgının bir an önce son bulması” dedi.

Wan Haber

İlginizi Çekebilir

Van Depremi Sonrası

Van Depremi Sonrası Hüzünlendiren Görüntüler

23 Ekim 2011 günü Türkiye saati ile 13:41’de Van ve Erciş’te meydana gelen ve 25 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir