Vanspor Köşe Yazıları
Vanspor'a Sahip Çıkın

Bu Fırsat Değerlendirilmeli

Yaklaşık 10 yılı aşkın bir süredir özlemini çektiğimiz bir üst lig hayalimiz nihayet gerçekleşti…

Bununla birlikte kentimizin biran havası değişti ve kentlilik bilinci ile hemen hemen herkes Van Büyükşehir Belediyespor etrafında kenetlendi.

Bu kenetleme ile birlikte Van’da spor üzerine oluşan bu hava ilerleyen dönemlerde aynı kararlılık ile devam etmelidir. Van’ımızın yakaladığı bu fırsat değerlendirilmeli ve Vanlı bürokratların, siyasilerin, belediyelerin, STK’ların en önemlisi de iş adamlarımızın Van Büyükşehir Belediyespor etrafında tek yumruk olması gerekmektedir.

VANLI İŞ ADAMLARININ BÜYÜK SINAVI

Özellikle Haziran ayı sonuna kadar yapılması planlanan Olağan Kongreye güçlü bir şekilde hazırlanmak gerekir.

Hem Van’da isim yapmış iş adamlarımızın hem de Vanlı olup başka illerde isim yapmış iş adamlarımızın yeni oluşturulacak yönetimde muhakkak yer alması gerekmektedir. Burada Vanlı iş adamlarımızın isimlerini paylaşmak doğru olmayacağı için isim yazmadım. Fakat yeni oluşturulacak yönetimde yer alabilecek ve ciddi katkılar sağlayacak birçok ismin olduğunu biliyorum.

Bir an önce yeni yönetim oluşturulmalı ve bütçe oluşturulmalıdır. Oluşturula bütçe doğrultusunda yeni sezon hazırlıkları start almalı ve transferler bir an önce bitirilip ilk kamp programına yetişmelidir. Eğer ki bu doğrultuda hareket edilmezse destek verilmezse kulüp ciddi manada sıkıntıya girecektir.

Eğer ki bizler yek vücut olarak bu yola devam edersek inanın başaramayacağımız ve halledemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Spor tüm kesimlerin tek çatı altında olmasını sağlar bu birliktelik güç sağlar, sağlanan bu güç muhakkak başarı getirir. Eğer ilimizde spor konusunda bir ivme elde edersek ilerleyen süreçlerde spor turizminin de meyvelerini tüm Van halkı olarak yeriz.

Hadi gelin şimdi aynı birliktelik ile tek güç olarak yeni oluşturulacak yönetimde yer alarak takıma maddi katkılar sunarak, reklam vererek, sponsor olunarak destek olalım ve 2. Lig’de iyi bir çıkış yaparak gelecek sezon bir üst lige çıkaralım.

Bakalım bekleyip göreceğiz…

Vanlı iş adamlarımız bu büyük sınavdan geçecek mi?

STADYUM! STADYUM! STADYUM!!!

Kentimizin spor anlamında en çok ihtiyaç duyduğu konulardan bir tanesi.

2011 depreminden sonra hemen hemen her gün gündeme gelen fakat bu zaman kadar bir arpa yol ilerleme kaydedilmeyen bir sorun halen muamma.

Uzun yıllardır siyasilerin kulak arkası yaptığı bu sorun artık siyasilerimizin tarafından yüksek bir sesle Ankara’da dile getirmeleri gerekmektedir. Bir an önce çözüme kavuşturulmalı ve kalıcı adımlar atılmalıdır.

YENİ YÖNETİM ARAYIŞI…

Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, 2. Lig yolundaki ol yürüyeceği yeni yönetimini belirlemek adına bir dizi görüşmeler yaparak hemen çalışmalara başlamış.

İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerde bulunan Vanlı iş insanları ile görüşmeler gerçekleştirerek iş adamlarının yeni yönetimde yer almasını istiyor. Yönetimde yer almak istemeyen iş adamları olması durumunda maddi olarak reklam, sponsorluk gibi katkı sağlamalarını istiyor.

Aldığım duyumlar ile yeni yönetime girecek kişilerin maddi olarak katkı sağlayabileceğini düşünüyorum. Özellikle İstanbul’da Dostluk Grubu ile yapılan görüşmenin çok olumlu geçtiğini söyleyebilirim. Dostluk Grubu üyelerinin yeni yönetimde yer alması ciddi manada katkı sağlayacak ve kamuoyunda da ciddi ses getireceğine inanıyorum.

Vanlı iş adamlarından oluşan Dostluk Grubu’nun oluştuğu günden buyana ciddi çalışmalara imza attığını şahit olmaktayız. Eğer olurda yeni yönetimde yer almaları durumunda başarılı olacaklarından şüphem yoktur.

“PARKOMAT GELİRLERİ” KULÜBE BAĞLANSIN

Bilindiği üzere Van’da uygulanan bir parkomat uygulaması.

Daha önce bir şirket tarafından ihalesi alınan ve işletilen uygulamanın bu sene ihale süresi bitiyor. Defalarca dile getirdim paromat uygulamasının kulübüne bağlanması ve gelirinin kulübe aktarılmasının çağrısını yapmıştım.

Yine buradan tekrarlamakta fayda var!

Hazır ihalesi bu yıl bitecek olan parkomat uygulamasının önümüzdeki yıllar için Van Büyükşehir Belediyespor kulübüne alternatif gelir kaynağı amacıyla bağlanmalıdır. Böylelikle kulüp gelir sahibi olur ve parkomat uygulamasının hem Van’a hem de Vanlıya bir faydası dokunmuş olur.

Bizlerde süreci yakinen takip ediyoruz bekleyip göreceğiz neler olacak göreceğiz.

İlhan Siyahtaş (Yeni Doğu Gazetesi)

İlginizi Çekebilir

vanlı milli atlet

Vanlı Milli Atletten Dünya Şampiyonluğu

Vanlı Milli Atletten Dünya Şampiyonluğu Gymnasiade’da son gün finallerinde Türkiye, 400 metrede Nevin İnce ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.