Bakan Soylu’nun Katıldığı Vanspor’a Destek Gecesi Sönük Geçti

Bakan Soylu’nun Katıldığı Vanspo’a Destek Gecesi Sönük Geçti

2022-2023 Futbol sezonu Vanspor Futbol kulübü birlik, beraberlik ve dayanışma gecesi sönük geçti. 

Özel bir otelde düzenlenen Dayanışma gecesine İçişleri bakanı Süleyman Soylu, Ak Parti Van Milletvekili Osman Gülaçar, Abdullahat Arvas ve İrfan Kartal, Cumhurbaşkanı başdanışmanı Gülşen Orhan, Van Valisi Ozan Balcı, Ak Parti il başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Van TSO başkanı Necdet Takva, Kosgeb Van il müdürü Bilal Emre Yörük,  KOSGEB Van Bölge Müdür Vekili A. Hadi Arvas, İyi parti il başkanı Selim Özgökçe, SP il başkanı Özay İlhan, Vanspor Başkanı Feyat Kıyak, Vanspor aş başkanı Özcan Kara, Vanspor ikinci başkanı Veysel Ürüm, Kamu Kurumları Sorumlusu Yasin Ertürk, Vanspor yönetim kurulu üyeleri, çok az sayıda iş insanı ve davetliler katıldı.

VANSPOR YARDIM GECESİ SÖNÜK GEÇTİ

Burada söz alan İçişleri bakanı Süleyman Soylu “İstanbul’da yapılan Doğu Anadolu buluşmalarında Feyat Kıyat bey bizlere Vanspor’a talip olduklarını söyleyerek destek istedi. Bizler Doğu Anadolu’da Üniversitelerin, hastanelerin, havalimanlarının, turizm, sanayinin nasıl gelişmesini arzu ediyorsak sporunda gelişmesi için Doğu’da 3 büyük şehir olan Diyarbakır, Mardin ve Van’da temsil alanında çok iyi olması hususunda arzu isteğimiz var. Onun için hem ortamın oluşması gerekir hem bu vilayetlerdeki iş insanları ve siyasetçilerin kamu yöneticilerinin hep birlikte el atması gerekir.

Şart sadece seyircilerin gelmesi ve müsabakaların yapılması değil çünkü doğu Anadolu’da spor açısından ciddi bir ön alma ciddi bir alt yapı var. Spor anlamında takımların güçlenmesi alt yapılarla birlikte güçlendirir. Hükümetimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği iradeyle Türkiye’nin birçok noktasında çok güçlü yatırımlar yaptık. Doğu Anadolu bölgesine ayrıca pozitif ayrımcılık yaptık.

 Bir elin nesi var iki elin sesi var diyen bakan Soylu, yönetimden beklediğimiz hassasiyetlerimize sahip çıksınlar, çocuklarımıza sahip çıksınlar” dedi. Bakan Soylu ayrıca Van Ak Parti il başkanı Kayhan Türkmenoğlu’ndan Vanspor’a  500 bin TL destek sözü aldı. Bakan daha sonra Van Bahçesaray’da yapılacak olan program için salondan ayrıldı.

SALONUN BOŞ HALİ İÇLER ACISI

Yemekte konuşan Vanspor ikinci Başkanı Veysel Ürüm, “Söylenecek çok şey var ama biz burada Vanspor’a şehrimize ne kadar çok katkıda bulunabiliriz diye çaba gösterirken Sayın bakanımız ve milletvekillerimiz gelip üzerine düşeni yaptı. Bundan önce yardım yapan iş adamlarımız, Vanspor sevdalıları üzerine düşeni yaptı ama salonun boş halini görüyorsunuz.

5-6 İŞ İNSANI DIŞINDA TAKIMA SAHİP ÇIKAN YOK

Ürüm, Biz yaklaşık 10 gündür ısrarla gelin memleketin takımına sahip çıkın gelin birlikte şehrimizi Türkiye’nin 20 büyükşehrinden büyük olan Van’ı kozmopolittik, sosyoekonomik, kültürel anlamda, sporun başarısı anlamında ne kadar ileriye taşıyabiliriz çabası gösterirken salonun halini görüyorsunuz. İçler acısı bir durumdur. Biz daha farklı bekliyoruz bizden bir şey bekleniyorsa herkesin elini taşın altına koyması gerekir.

Burada Vanspor’a Van’a sahip çıkan 5-6 iş insanın dışında bir buçuk milyona sahip şehrin büyük bir kısmının bu takıma sahip çıkması gerekir.

VAN VALİLİĞİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN DESTEĞİ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Medya ve Tanıtım Sorumlusu Prof. Dr. Eray Çelik ise, “Sizlerle birlikte daha güçlü olduğumuza inanıyoruz yönetimi devir almamızın 46. günü bizim için kısa iş yükü için yoğun bir zaman geçti. Bu sürede Valimizin desteğiyle Tesisimizi yeniledik. Belvan ile karşılıklı sırt sponsorluğu protokolümüzü imzaladık. Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediye başkanlığı katkılarıyla karşılıklı olarak tesisleri kulübümüze devrini gerçekleştirdik.

250 AMATÖR İÇİN SEÇMELER DEVAM EDİYOR

Kongreden sonra 12 dış transfer gerçekleştirdik. 5 iç transfer yaptık. Bu yıl iki tane amatörden yetişen Vanlı futbolcu kardeşimizi profesyonel yaptık. Takımımızda 11 tane amatörden yetişen Vanlı futbolcu kardeşimiz var. Alt yapı çalışmalarımız sürüyor. 250 amatör arasında seçmeler başladı. Kadın futbol takımımızda 24 futbolcu kadın arkadaşımızla sözleşmeleri yeniledik. Bu süreçte 40 yılda bahsediyoruz.

TAKIMIN TOPLAM BORCU 12 MİLYON

15 milyon borç ile kulübü devr aldık. Gelen destekler sonucunda 3 milyon borç sildirmiş durumdayız. İlk günden beri desteklerini esirgemeyen sayın Levent Cankurtaran’a, Van TSO başkanı Necdet Takva’ya, İş insanı Zahir Kandaşoğlu’na, Oktay Ukay’a, Mehmet Akın Dinçer’e ve Ali Süer’e teşekkürler.

VAN KİMLİĞİ DİYORUZ PEKİ NERDE O ARKADAŞLAR

İş İnsanı Van Ticaret ve Sanayi İş Dünyası Derneği (VATSO) başkanı Zahir Kandaşoğlu ise, “Bu salonu böyle görünce duygulanıyorum. Çok güzel bir konuşma olacaktı ama hayal kırıklığı ile karşı karşıyayım. Biz her yerde 7’den 70’e Van halkı Van’ın insanları Van’ın kimliği, tarihi, kültürü, doğası ile övünüyoruz.

Her yerde göklere çıkarıyoruz. Van’da şu var bu var, Kedi, Deniz, Güneş, yayla var diyoruz. Var ha var diyoruz ya peki arkadaş varsa var siz neredesiniz.

KİM SAMİMİ ÇALIŞIYORSA ALLAH ONDAN RAZI OLSUN

Bu gece neredesiniz Arkadaşlar. Vanda bildiğim 2-3 bin önde gelen iş insanı var. Bütün dünyaya ithalat ihracat yapan insanlar var. Herkesin altında en az 2 milyonluk araç var. Ama bugün memleketin etiketini taşıyan memleketin olmazsa olmazı, bu memlekette yaşayan gençlerin ana sermayesi her şeyi olan Vanspor’un yanında olmamak ne demektir.

Bu tabloyu görünce büyük bir üzüntü içerisindeyim. Kim bu il için samimi dürüst çalışıyorsa Allah ondan razı olsun. Gece’de ayrıca İçişleri bakanı Süleyman Soylu’ya, İş insanı Vanspor ikinci Başkanı Veysel Ürüm 2,5 Milyon, Zahir Kandaşoğlu, Necdet Takva ve Ak Parti Van il başkanı 500 bin TL, Gelecek otomotiv Sabri Şaran 250 TL, Saadet Partisi İl başkanı Özay İlhan 5 bin TL, Kosgeb il müdürü Bilal Emre Yörük Bin TL bağışta bulundu.

Vanspor storenin destek amaçlı forma satışı yaptığı gece yaklaşık 1 saat sürdü.

Kaynak: Van Ekspres (Haydar ERDİNLER )

İlginizi Çekebilir

Vanspor FK – Adıyaman 1954 Maçı Canlı İzle

Vanspor FK – Adıyaman 1954 Maçı Canlı İzle TFF 2. Lig’de ligin 23. haftasında Kırımızı …

2 Yorumlar

  1. 150 bin nüfuslu Karaman’d yaria olimpik stad yapıldı da 10 katı daha büyük nüfusa sahip Van’a yapıldı mı? Siyasetin spordan uzak tutulması gerektiği mesajını almayan yönetim istifa etmelidir..

  2. Milletin karnı aç beyim. Millete aş ve iş lazım. İş imkanı oluşturacak yatırımlar lazım.
    Yeni stadyum, yeni otogar, çevre yolu müteahitlerin/siyasilerin talebidir.
    Vatandaş ekmek derdinde. Duyuyormusunuz? Aooooooooo…
    Duymazsanız sandık size duyuracak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir