Van Kahvaltıcılar Sokağı
Van Kahvaltıcılar Sokağı Yenilendi

Van Kahvaltıcılar Sokağı Yenilendi

 

Van Kahvaltıcılar Sokağı Yenilendi

Van Merkez İpekyolu Belediyesi, Van’a büyük bir renk katan ve vatandaşlar tarafından da takdir toplayan Butik Sokak projeleri kapsamında yenilediği Van Kahvaltıcılar Sokağının açılışını yaptı.

Rekorlar Kitabına da girerek hem adıyla hem de tadıyla Dünya’ya ün salan Van Kahvaltısı için Van’a gelen misafirlerin çoğunun uğrak yeri olan ve Van’ın tanıtımında önemli bir yer olan Kahvaltıcılar Sokağının, ününe yakışır bir şekilde yenilendi. Yeniden düzenlenen sokak hem sokak esnafları hem de vatandaşlar tarafından büyük takdir topladı. Yoğun bir katılımın olduğu açılışta Van Oturma Gecesi Ekibi de birbirinden güzel Van Türkülerini seslendirdi.

Van Kahvaltıcılar Sokağının açılışından sonra yeniden düzenlenen Ordu Caddesinin de açılışını yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk; Şemsiyeli Sokak, Kuş Kafesi Sokağı, Kültür Sokak ile başladıkları Butik Sokak projelerine Kahvaltıcılar Sokağı ile devam ettiklerini ve yakın bir zamanda Taraftar Sokağı, Ercişli Emrah Sokağı ve Çocuk Oyun Sokaklarını da açacaklarını belirtti.

Van’daki diğer güncel haberleri öğrenmek için Tıklayınız

 

İlginizi Çekebilir

Vanlı Gazeteci-Yazar Geçirdiği Trafik Kazası Sonrası Hayatını Kaybetti

Vanlı Gazeteci-Yazar Geçirdiği Trafik Kazası Sonrası Hayatını Kaybetti Vanlı Gazeteci-Yazar Mustafa Balbal Ankara’da geçirdiği trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir