4. Faz Sosyal Yardım Ödemelerinin Detayları Belli Oldu!

4. Faz Sosyal Yardım Bekleyenler için o açıklama geldi! 750 TL – 1250 TL 4. Faz Sosyal Yardım Başvuru Ekranı Açıldı.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Devletten sosyal yardımlar sürüyor. Şuan halen daha 3. faz 1000 TL Pandemi sosyal yardımları için başvurular E-Devlet üzerinden alınmaya devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, başvuru incelemesi tamamlanıp olumlu olarak değerlendirilen 900 bin kişiye 3. faz kapsamında 1000 TL ödemenin yapıldığını açıkladı. Daha binlerce kişiye daha 3. faz kapsamında sosyal yardımlar yapılacak. Peki 3. faz sosyal yardımlardan yararlanamayan vatandaşlar için 4. faz sosyal yardımlar yapılacak mı?

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Devletten sosyal yardımlar sürüyor. Şuan halen daha 3. faz 1000 TL Pandemi sosyal yardımları için başvurular E-Devlet üzerinden alınmaya devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, başvuru incelemesi tamamlanıp olumlu olarak değerlendirilen 900 bin kişiye 3. faz kapsamında 1000 TL ödemenin yapıldığını açıkladı. Daha binlerce kişiye daha 3. faz kapsamında sosyal yardımlar yapılacak. Peki 3. faz sosyal yardımlardan yararlanamayan vatandaşlar için 4. faz sosyal yardımlar yapılacak mı? 4. Faz sosyal yardım başvuru ekranı açıldı mı? Detaylar haberimizde…

4. Faz Ödemeler Bayram öncesi ve sonrası!

4. Faz ödemelerle ilgili ilk açıklama yapıldı. Her haneye 750 TL – 1250 TL arasında ödemeler yapılacağı, bu ödemelerin 3. faz ödemeler bu hafta sonlanacağı, 4. faz ödemeler Eylül ayında verileceği duyuruldu.

KİMLER 1000 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ ALAMAZ?

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında daha önce başlatılan 1. ve 2. faz Sosyal yardımlar çerçevesinde, toplamda 4 milyon 400 bin aileye 1.000’er TL sosyal yardım ödemesi gerçekleştirilmişti. Bu süreçte, 3. faz Koronavirüs yardımları için E-Devlet üzerinden halen daha başvurular alınmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 3. faz 1000 TL sosyal yardımlar için başvuruların alınmaya devam ettiğini, halihazırda başvurusu onaylanan 900 bin aileye 1000 TL yardım ödemesinin gerçekleştirildiğini duyurmuştu. 3. Faz 1000 TL sosyal yardım kapsamında 1000 TL yardım ödemesinden yararlanamayan ve kapsam dışında kalan vatandaşlar için 4. faz sosyal yardımlar yapılacak.

Pandemi Sosyal Destek Programı Birinci ve İkinci faz kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar, 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri, 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler, Dul ve yetim aylığı alanlar), İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar, İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar 1000 tl sosyal yardım ödemesi.

3. FAZ SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ YAPILMAYA DEVAM EDİYOR!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada 3. faz Sosyal yardımlar için 6 milyonun üzerinde başvuru geldiğini duyurmuştu. 3. Faz 1000 TL Pandemi yardımı için başvurular halen daha E-Devlet üzerinden yapılmaya devam ediliyor. T.C Kimlik numarasının son hanesine göre hafta içi günlerinde ve hafta sonunda ise sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlarca başvuru yapılabiliyor.

3. faz sosyal yardım ödemeleri de başvuruları olumlu sonuçlanan vatandaşların banka hesaplarına yatırılıyor. Ödemelerle ilgili son açıklama ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Erdoğan, 3. faz kapsamında an itibariyle 900 bin kişiye 1000 TL sosyal yardım ödemesinin yapıldığını açıkladı. 3. faz sosyal yardımlardan almaya hak kazanan ailelere, 1000’er TL ödeme, peyder pey sürüyor. 3. faz kapsamında 900 binin çok çok üzerinde 1,5-2 milyon aileye 1.000 TL sosyal yardımın ulaştırılması hedefleniyor.

3. FAZ SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ NEREYE YATACAK?

Pandemi Sosyal Destek Programı Birinci ve İkinci faz kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar, 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri, 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler, Dul ve yetim aylığı alanlar), İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar, İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar 1000 tl sosyal yardım ödemesi alamayacaklardır.

3. faz sosyal yardım başvurularının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir ön inceleme gerçekleştiriyor. Bu süreç E-Devlet üzerinden başvuruda bulunan vatandaşlarca da takip edilebiliyor. Başvuru durumu sorgulanabiliyor. Başvuru ön incelemesinin ardından desteğe ihtiyaç duyduğu tespit edilen ailelere 1000 TL sosyal yardım ödemeleri, başvuruda bildirdikleri IBAN numaraları üzerinden banka hesaplarına yatırılıyor.

İlan365.Net

İlginizi Çekebilir

Kastamonuspor-Vanspor

Kastamonuspor-Vanspor (Canlı İzle)

2020-2021 Futbol Sezonu, TFF Misli.com 2. Lig Kırmızı Grupta PlayOff’a kalma mücadelesi veren Vanspor, ligin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir