Van Haberleri
40 Yıl Sonra Buluştular

40 Yıl Sonra Buluştular

40 Yıl Sonra Buluştular

Van’ın köklü eğitim kurumlarından Van Ticaret Lisesi,1978-1979 dönemi mezunları 40 yıl sonra aynı yerde Van’da bira araya geldi.

Eski Ticaret Lisesinin yerinde yapılan Şişli Öğretmen Evinde bir araya gelerek burada hasret gidererek eski günleri konuşan grup, burada Edremit’e geçerek Ayran Aşı ve Van Balığı yedi. Öğlenden sonra ise Akdamar Adasına geçilip, burada da yenilen çiğ köfte sonrası içilen semaver çayı eşliğinde güneşin batışını izleyerek sohbet etti.

Sosyal Medya Sayesinde Buluştular

Sosyal medya üzerinden organize olan ve geleneksel hale getirdikleri buluşmanın 11.sini 40 kişilik katılımla gerçekleştirdiklerini belirten Kadri Salaz “Van Ticaret Lisesi 1978-79 mezunları Ticaret Lisesi’nden mezun olan ancak sık görüşme imkanı bulamadığımız arkadaşlarımızla bir araya gelmenin heyecan ve mutluluğunu yaşadık. Organizasyon güzel çok güzel oldu. Arkadaşlarımızın birçoğu aile olmuş çoluk çocuğa karışmış, kimi gelin damat sahibi olurken kimileri de torun sahibi olmanın keyfini çıkarıyor. Anılarımız tazeledik, güzel memleketimiz Van ile ilgili sohbetler yaptık. Geleneksel hale gelen buluşmamızın amacı arkadaşlar arasında sevgi bağlarını güçlendirmek. Bu sevgi, saygı ve dostluk bağlarının eşlerimiz ve çocuklarımız tarafından sürdürülmesidir. İnşallah seneye yine buluşacağız.’ dedi ve farklı illerde bulunan Vanlıların bu tür organizasyonlar ile Van’da buluşmasının kentin İç Turizm potansiyeline de önemli bir katkısının olduğunu belirterek tür organizasyonların artmasını diledi. Ayrıca ulaşım için kendilerine otobüs tahsis eden Best Van Turizm İşletme Şirketi Kurucusu Aslan Bayram’a da teşekkür etti.

Van’daki diğer güncel haberler için Tıklayınız

İlginizi Çekebilir

Vanspor Fk – Zonguldak Kömür Spor Maçı Canlı İzle

Vanspor Fk – Zonguldak Kömür Spor Maçı Canlı İzle Lige 5’te 5 yaparak flaş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir