sözleşmeli er alımı
2022/1 Dönem En Az İlkokul Mezunu Askeri Personel Alımı (Sözleşmeli Er) Müracaatları Başladı

2022/1 Dönem En Az İlkokul Mezunu Askeri Personel Alımı (Sözleşmeli Er) Müracaatları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı MEBS en az ilkokul mezunu personel alımı yapılacağını ilan etti.

2022 MSB personel temini sözleşmeli er alımı olarak yapılacaktır.

MSB ön başvuruları nasıl ve hangi şartlarda yapılacak?

MSB Askeri Personel Alımı Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli er alımı 2022 yılı kılavuzu yayınlandı. MSB en az ilköğretim mezunu adaylar arasından bu alımı gerçekleştirecek. MSB ön başvuruları anlık olarak başlamıştır. Peki adaylarda aranan genel durumlar nelerdir?

Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Şartları

En az ilköğretim mezunu olup; Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1997 tarihinden sonra doğanlar).

Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1997 tarihi ile 31 Aralık 2002 tarihleri arasında doğanlar) ve diğer başvuru şartlarını taşıyorsanız bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyarak Sözleşmeli Erbaş ve Erliğe hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvurusu kabul edilen adayların sınavları, internette yayımlanacak tarihte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA’da veya sonradan duyuru yapılacak sınav merkezinde icra edilecektir.

Askeri Alımlar Ön Başvurularının Alınması

2022 yılında yapılacak olan sözleşmeli er temin faaliyetleri, Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen 2022 yılı kontenjanları dahilinde icra edilmektedir. Bu kılavuz, Milli Savunma Bakanlığının 2022 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı sözleşmeli er temini faaliyeti ile ilgili hususları kapsamaktadır.

Ön başvurular, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden kılavuzun yayımlanmasıyla birlikte alınmaya başlanacak ve internet üzerinden belirtilen esaslar dahilinde başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır.

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız:

Kaynak:kamupersonelialim.com

İlginizi Çekebilir

van büyükşehir personel alımı

Van Büyükşehir Belediyesi 33 Daimi İşçi Alacak

Van Büyükşehir Belediyesi 33 Daimi İşçi Alacak Van Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden olan BELVAN Ulaşım Sanayi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir