Van Gecesi Haberleri
2 Nisan Geleneksel Van Gecesi

2 Nisan Van Gecesi Düzenleniyor

Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı nedeniyle, gönüllü bir grup tarafından “2 Nisan Geleneksel Van Gecesi” düzenleniyor.

Van Gecesi Haberleri
2 Nisan Geleneksel Van Gecesi

Yöresel yemek, çay ve kavurga ikramı ile şiir, mani, yarışma ve bol müziğin olacağı Van Gecesinde sürpriz konuklar da olacak.

Geceyi düzenleyenlerden Necmi Beyde, amaçlarının Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılı nedeniyle,  Vanlıları ve Van dostlarını bir araya getirecek güzel bir gece düzenlemek olduğunu belirtti.

Geceyi düzenleyen gönüllülerden Nuran Demirhan ise, bu yıl üçüncüsünü düzenleyecekleri bu etkinlikle amaçlarının Van’da yaşayan ve Van’ı seven her kesimden insanları bu gece vesilesi ile bir araya getirterek Vanlılık ruhunu canlandırmak olduğunu belirtti. Daha önceki Van Gecelerinden daha renkli ve katılımı daha geniş bir gece hazırlamanın çabası içinde olduklarını ve Van’ı seven herkesin kendilerine destek olmaları gerektiğini belirtti.

Van Gecesi Haberleri
2 Nisan Van Gecesi

5 Nisan 2019 Cuma akşamı yapılacak 2 Nisan Geleneksel Van Gecesi biletleri için 0537 288 61 90 nolu telefonla iletişime geçebilirsiniz.

Van’daki diğer etkinlikler için TIKLAYINIZ

İlginizi Çekebilir

Van Devlet Tiyatrosu Yeni Sezon Oyunlar

Van Devlet Tiyatrosu Yeni Oyunla Sezonu Açıyor

Van Devlet Tiyatrosu Yeni Oyunla Sezonu Açıyor Yeni tiyatro sezonuna 17 prömiyerle başlayacak olan Devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir